NSDA Middle School Nationals
2019
—
Dallas,
TX/US
Field in Informative Speaking
44 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
Advanced Learning
|
CA/US
|
Julio Diaz
|
AC Julio Diaz
|
Advanced Learning
|
CA/US
|
Larz Montanza
|
AC Larz Montanza
|
Advanced Learning
|
CA/US
|
Reyna Sanchez
|
AC Reyna Sanchez
|
Advanced Learning
|
CA/US
|
Sebastian Torres
|
AC Sebastian Torres
|
Alice Deal
|
DC/US
|
Beatrix Stone
|
AE Beatrix Stone
|
Alice Deal
|
DC/US
|
Maisie Derlega
|
AE Maisie Derlega
|
Alice Deal
|
DC/US
|
Marcus Han
|
AE Marcus Han
|
Alice Deal
|
DC/US
|
Savannah Alexander
|
AE Savannah Alexander
|
Alice Deal
|
DC/US
|
Savannah Wright
|
AE Savannah Wright
|
Beaver
|
UT/US
|
Joshua Christiansen
|
AS Joshua Christiansen
|
Cabot Jr. High South
|
AR/US
|
Piper Selah
|
AZ Piper Selah
|
Cabot Junior High North
|
AR/US
|
Jocelyn Vega
|
BA Jocelyn Vega
|
Central
|
MO/US
|
Anna Hart
|
BD Anna Hart
|
Central
|
MO/US
|
Danielle Harris
|
BD Danielle Harris
|
Coakley
|
TX/US
|
Alek Araguz
|
BL Alek Araguz
|
Coakley
|
TX/US
|
Amber Bender
|
BL Amber Bender
|
Columbus Tustin
|
CA/US
|
Christian Shin
|
BM Christian Shin
|
Columbus Tustin
|
CA/US
|
Neil Ketteringham
|
BM Neil Ketteringham
|
Lakewood
|
TN/US
|
Trinity Boase
|
DX Trinity Boase
|
Lathrop
|
CA/US
|
Stephany Alvarez
|
DY Stephany Alvarez
|
MacArthur Fundamental
|
CA/US
|
Sabrina Tran
|
EF Sabrina Tran
|
Marvin Baker
|
TX/US
|
Elizabeth Garcia
|
EH Elizabeth Garcia
|
Marvin Baker
|
TX/US
|
Vera Hsaing
|
EH Vera Hsaing
|
McNicol
|
FL/US
|
Arnold Mcneal
|
EL Arnold Mcneal
|
Parks
|
CA/US
|
Benjamin Kim
|
FK Benjamin Kim
|
Parks
|
CA/US
|
Madison Moreno
|
FK Madison Moreno
|
Raymond Central
|
NE/US
|
Cassie Osmera
|
GD Cassie Osmera
|
Raymond Central
|
NE/US
|
Kamarin Simmons
|
GD Kamarin Simmons
|
Raymond Central
|
NE/US
|
Madison Habener
|
GD Madison Habener
|
Raymond Central
|
NE/US
|
Olivia Nelson
|
GD Olivia Nelson
|
Raymond Central
|
NE/US
|
Rosalie Tvrdy
|
GD Rosalie Tvrdy
|
Santiago K-8
|
CA/US
|
Tony Pantone
|
GT Tony Pantone
|
Sierra Prep
|
CA/US
|
Fernanda Meza
|
HC Fernanda Meza
|
South Pointe
|
CA/US
|
Maxie Xie
|
HF Maxie Xie
|
Spurgeon
|
CA/US
|
Alondra Rios
|
HG Alondra Rios
|
Teasley
|
GA/US
|
Beth Wills
|
HS Beth Wills
|
Village
|
TX/US
|
Anjai Gupta
|
IB Anjai Gupta
|
Village
|
TX/US
|
Divya Khatri
|
IB Divya Khatri
|
Vela
|
TX/US
|
Christopher Ringheanu
|
IK Christopher Ringheanu
|
Vela
|
TX/US
|
Eric Mata
|
IK Eric Mata
|
Vela
|
TX/US
|
Kristopher Posada
|
IK Kristopher Posada
|
Vela
|
TX/US
|
Sadie Jensen
|
IK Sadie Jensen
|
Villa Fundamental
|
CA/US
|
Melanie Guereca
|
IM Melanie Guereca
|
Villa Fundamental
|
CA/US
|
Valerie Lemus
|
IM Valerie Lemus
|