AMD International
|
MX
|
Gomberg Shkolnikova & Milner & Uribe & Icaza Diaz & Vargas
|
AMDInt Metzli
|
AMD International
|
MX
|
Betancourt & Segovia & Delgado & Giray & Shveid Espinosa
|
AMDInt Mixcoatl
|
AMD International
|
MX
|
Machorro & Diaz Osuna & Zarco Ramirez & Janus
|
AMDInt Quetzalcoatl
|
AMD International
|
MX
|
Correa, Esquivel, Ostyk-Narbutt, Rivero & Vainer
|
AMDInt Tlaloc
|
Blake
|
MN/US
|
Blake Bears
|
Blake Bears
|
Blake
|
MN/US
|
Blake Black
|
Blake Black
|
Blake
|
MN/US
|
Cao, Erdman-Luntz, Mathews & Arora
|
Blake Green
|
Canada
|
ON/CA
|
Anzarouth & Liu & Lee
|
Canada Anzarouth & Liu & Lee
|
Canada
|
ON/CA
|
Chen & Meghji & Zhang
|
Canada Chen & Meghji & Zhang
|
Canada
|
ON/CA
|
Panovka, Rosen, Li, Zhang & Farrell
|
Canada Panovka & Rosen & Li & Zhang & Farrell
|
CandT Youth Tech
|
MD/US
|
Light, Zhang & Cao
|
CanYou Light & Zhang & Cao
|
Capstone Debating
|
HK
|
Cheung, Pan & Chan
|
CapInd A
|
Capstone Debating
|
HK
|
Lau, Weng, Tan & Hung
|
CapInd B
|
Capstone Debating
|
HK
|
Ren, Ng, Liu & Zhang
|
CapInd C
|
Capstone Debating
|
HK
|
Capstone Varsity X
|
CapVar X
|
Capstone Debating
|
HK
|
Wong, Cheng, Gamboa & Yang
|
CapVar Y
|
Capstone Debating
|
HK
|
Capstone Varsity Z
|
CapVar Z
|
NSDA Team USA
|
TX/US
|
USA D-Team Blue
|
D-Team Blue
|
NSDA Team USA
|
TX/US
|
USA D-Team Pink
|
D-Team Pink
|
NSDA Team USA
|
TX/US
|
USA D-Team Red
|
D-Team Red
|
WSDC Denmark
|
DK
|
Holm, Lee, Henkel & Xu
|
Denmark Junior
|
FDT
|
BC
|
Chan, Chen, Mekhloufi & Liu
|
FDT Black
|
FDT
|
BC
|
Li, Wu, Shen & Liu
|
FDT Blue
|
FDT
|
BC
|
Li, Gu, Ni, Wu & Lu
|
FDT Green
|
FDT
|
BC
|
FDT Purple
|
FDT Purple
|
FDT
|
BC
|
Sheng, Guo, Logan, Ho & Xin
|
FDT Red
|
Greenhill
|
TX/US
|
Stachowiak, Wu & Shan
|
Greenhill Gold
|
Greenhill
|
TX/US
|
Kettles, Greenstone, Gupta & Stachowiak
|
Greenhill Green
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Chiu & Lu & Mah
|
IvyPlu Chiu & Mah & Lu
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Han & Li & Fang
|
IvyPlu Han & Fang & Li
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Lo & Liu & Liu
|
IvyPlu Lo & Liu & Liu
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Meng & Xie & Zhang
|
IvyPlu Meng & Xie & Zhang
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Wang & Huang & Zheng
|
IvyPlu Wang & Zheng & Huang
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Yuan & Sapra & Zhang
|
IvyPlu Yuan & Zhang & Sapra
|
Ivy Plus
|
AZ/US
|
Zhang & Feng & Hu
|
IvyPlu Zhang & Hu & Feng
|
King's College, Budo
|
UG
|
Mulindwa & Tendo & Kasirye
|
KinCol Mulindwa & Tendo & Kasirye
|
NSDA Team USA
|
TX/US
|
USA Gold
|
Michael Bole
|
Narodnik Agrarian Populists
|
ON/CA
|
Horsthuis & Lasalle & Roach & Roach
|
NarAgr Horsthuis & Lasalle & Roach & Roach
|
Northland Christian
|
TX/US
|
NC Gold
|
NC Gold
|
Northland Christian
|
TX/US
|
NC Red
|
NC Red
|
Olympiads
|
ON/CA
|
Huang & Xia & Wu
|
Olympi Huang & Xia & Wu
|
Olympiads
|
ON/CA
|
Lei & Lin & Zhu
|
Olympi Lei & Lin & Zhu
|
Sage Hill
|
CA/US
|
Gao & Garbuzov & Perin
|
SagHil Gao & Garbuzov & Perin
|
Sage Hill
|
CA/US
|
White-Matthews & Jaffe & Christiano & Asmani
|
SagHil White-Matthews & Jaffe & Christiano & Asmani
|
Team Vietnam
|
VN
|
Cho, Lim & Thien
|
TeaVie Cho & Lim & Thien
|
Team Vietnam
|
VN
|
Han, Nghi, Phuc, Thy & Uyen
|
TeaVie Han & Nghi & Phuc & Thy & Uyen
|
Tesseract
|
ON/CA
|
Gu & Shen & Yang
|
Tesser Gu & Shen & Yang
|
Tesseract
|
ON/CA
|
Guo & Zhao & Zhang & Chang
|
Tesser Guo & Zhao & Zhang & Chang
|
Tesseract
|
ON/CA
|
Hu & Wu & Zhu & Zhu
|
Tesser Hu & Wu & Zhu & Zhu
|
Tesseract
|
ON/CA
|
Tao & Xu & Wang & Chen & Xue
|
Tesser Tao & Xu & Wang & Chen & Xue
|
NSDA Team USA
|
TX/US
|
USA Blue
|
USA Blue
|
NSDA Team USA
|
TX/US
|
USA Red
|
USA Red
|
UTS
|
ON/CA
|
UTS Blue
|
UTS Blue
|
UTS
|
ON/CA
|
Kumar, Chan, Gilani, Shah & Ram-Mohanram
|
UTS Kumar & Chan & Gilani & Shah & Ram-Mohanram
|
West Point Grey
|
BC/CA
|
Dawood, Jasny, Collet & Huang
|
WesPoi Dawood & Jasny & Collet & Huang
|
West Point Grey
|
BC/CA
|
Lam, Fang & Hu
|
WesPoi Lam & Fang & Hu
|
West Point Grey
|
BC/CA
|
Tan & Agarwal & Gao & Kassam-Jiwani
|
WesPoi Tan & Agarwal & Gao & Kassam-Jiwani
|
White Oaks Secondary
|
ON/CA
|
Wadhwa & Liu & Ahmed
|
WhiOak Liu & Wadhwa & Ahmed
|
White Oaks Secondary
|
ON/CA
|
Parthab, Yang & Xu
|
WhiOak Parthab & Yang & Xu
|
White Oaks Secondary
|
ON/CA
|
Xiang & Chung & Vemireddy
|
WhiOak Xiang & Chung & Vemireddy
|
White Oaks Secondary
|
ON/CA
|
Li & Zhang & Zheng
|
WhiOak Zhang & Zheng & Li
|
WSDC Denmark
|
DK
|
WSDC Denmark
|
WSDC Denmark
|