Cal Invitational UC Berkeley
2017
—
CA/US
Field in Original Oratory
240 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
Status
|
La Salle
|
CA/US
|
Tristan Huo
|
3000
|
|
American Heritage
|
FL/US
|
Amrita Bonthu
|
3001
|
|
American Heritage
|
FL/US
|
Jana Kelly
|
3002
|
|
American Heritage
|
FL/US
|
Sahana Chandra
|
3003
|
|
American Heritage
|
FL/US
|
Jordyn Allen
|
3004
|
|
American Heritage
|
FL/US
|
Paula Mitre
|
3005
|
|
American Heritage
|
FL/US
|
Isabel Mitre
|
3006
|
|
Anderson
|
TX/US
|
Ellena Dickerson
|
3007
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Madelyn Whalen
|
3008
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Lucas Kernan
|
3009
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Sophia Scott
|
3010
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Cassie Korb
|
3011
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Fiona Pestana
|
3012
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Riya Dhoopar
|
3013
|
|
Saratoga
|
CA/US
|
Shama Gupta
|
3014
|
|
Saratoga
|
CA/US
|
Pramukh Shandilya
|
3015
|
|
BASIS Independent
|
CA/US
|
Eva Prakash
|
3016
|
|
BASIS Independent
|
CA/US
|
Sowmya Kolluru
|
3017
|
|
BASIS Independent
|
CA/US
|
Srikar Kolluru
|
3018
|
|
Bear Creek
|
WA/US
|
Richard Zhang
|
3019
|
|
Bear Creek
|
WA/US
|
Adesuwa Agbonile
|
3020
|
|
Bear Creek
|
CO/US
|
Angelina Miranda
|
3022
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Rishi Balakrishnan
|
3023
|
|
Bingham
|
UT/US
|
Diane Baur
|
3024
|
|
Bingham
|
UT/US
|
Hanna Msiska
|
3025
|
|
Buhach Colony
|
CA/US
|
Alyssa Conroy
|
3026
|
|
Buhach Colony
|
CA/US
|
Twila Cuenca
|
3027
|
|
Bullard
|
CA/US
|
Karen Carrillo
|
3028
|
|
Canyon Crest
|
CA/US
|
Michaela Allen
|
3029
|
|
Chaparral
|
AZ/US
|
Alekhya Reddy
|
3031
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Cameron Oberfeld
|
3032
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Anna Walters
|
3033
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Sarah O'Neill
|
3034
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Meghan Gray White
|
3035
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Stephanie Bang
|
3036
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Jay Yang
|
3037
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Bennett Scott
|
3038
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Paola Cardona-Garcia
|
3039
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Mary Juengling
|
3040
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Bianca Wieck
|
3041
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Anjali Devagupta
|
3042
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Kate Serio
|
3043
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Maxwell Fogler
|
3044
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Jay Park
|
3045
|
|
Cherry Creek
|
CO/US
|
Jenny Zheng
|
3046
|
|
Classical
|
CA/US
|
Conner Zens
|
3047
|
|
Classical
|
CA/US
|
Robyn Baker
|
3048
|
|
Classical
|
CA/US
|
Jack Andolina
|
3049
|
|
Clovis North
|
CA/US
|
Zoe Kubrich
|
3050
|
|
Clovis North
|
CA/US
|
Meenu Pamula
|
3051
|
|
Clovis North
|
CA/US
|
Rehet Chugh
|
3052
|
|
Clovis North
|
CA/US
|
Pooja Heragu
|
3053
|
|
Cupertino
|
CA/US
|
Pankhuri Kohli
|
3054
|
|
Cypress Bay
|
FL/US
|
Jonathan Lun
|
3056
|
|
Cypress Bay
|
FL/US
|
Zhuoqi Cai
|
3057
|
|
Cypress Bay
|
FL/US
|
Cory Wurtenberger
|
3058
|
|
Cypress Bay
|
FL/US
|
Jose Quinones
|
3059
|
|
Cypress Bay
|
FL/US
|
Kaylin Ambrose
|
3060
|
|
Cypress
|
CA/US
|
Vanessa Felix
|
3061
|
|
Cypress
|
CA/US
|
Kadambari Ayithi
|
3062
|
|
Davis
|
CA/US
|
David Yu
|
3063
|
|
Davis
|
CA/US
|
Sithmi Jayasundara
|
3064
|
|
Davis
|
CA/US
|
Ivy Zhou
|
3065
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Mahika Hazra
|
3066
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Zahra Jafri
|
3067
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Sraavya Sambara
|
3069
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Sushmasri Katakam
|
3070
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Sindhu Daggupati
|
3071
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Ankushi Dutta
|
3072
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Vikram Balasubramanian
|
3073
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Sherri Kim
|
3074
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Aya Fattah
|
3075
|
|
Dublin Independent
|
CA/US
|
Saahil Shangle
|
3076
|
|
El Capitan
|
CA/US
|
Lauren Miller
|
3077
|
|
Evergreen Valley
|
CA/US
|
Sneha Kurella
|
3078
|
|
Evergreen Valley
|
CA/US
|
Chandana Bhimarao
|
3079
|
|
Evergreen Valley
|
CA/US
|
Ayah Abushama
|
3080
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Maya Khurana
|
3081
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Lindsay Campbell
|
3082
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Mahek Ahmad
|
3083
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Jay Dadwal
|
3084
|
|
Flintridge Sacred Heart
|
CA/US
|
Michelle Wang
|
3085
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Scott Convery
|
3086
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Victoria Johnson
|
3087
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Ben Wilson
|
3088
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Michelle Sun
|
3089
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Nikhita Chakraborty
|
3090
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Michelle Fang
|
3091
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Shreyoshi Das
|
3092
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Kyle Whipple
|
3093
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Abi Jung
|
3094
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Juliet Rutherford
|
3095
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Annabelle Scott
|
3096
|
|
Flower Mound
|
TX/US
|
Anvith Kowtha
|
3097
|
|
G. Holmes Braddock
|
FL/US
|
Matthew Gonzalez
|
3098
|
|
Hamilton
|
AZ/US
|
Samantha Kamath
|
3099
|
|
Hamilton
|
AZ/US
|
Saahil Poonawala
|
3100
|
|
Hendrickson
|
TX/US
|
Robert Boley
|
3101
|
|
Homestead
|
CA/US
|
Reet Mishra
|
3102
|
|
Homestead
|
CA/US
|
Samhita Kadiyala
|
3104
|
|
Immaculate Heart
|
CA/US
|
Ysabel Diaz
|
3105
|
|
Interlake
|
WA/US
|
Raymond Hsu
|
3106
|
|
Irvington
|
CA/US
|
Roshni Sudharasan
|
3107
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Meera Ganesh
|
3110
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Samantha Gille
|
3111
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Sarah McMurry
|
3112
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Darius Griffin
|
3113
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Viren Srivastava
|
3114
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Rithika Vatturi
|
3115
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Chitra Jagannathan
|
3116
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Pranav Meda
|
3117
|
|
Kennedy Independent
|
CA/US
|
Vignesh Ayyappan
|
3118
|
|
Kent Denver
|
CO/US
|
Emma Lu
|
3119
|
|
Kent Denver
|
CO/US
|
Mary Chao
|
3120
|
|
La Reina
|
CA/US
|
Alanna Cronk
|
3122
|
|
La Salle
|
CA/US
|
Juan Valdez
|
3123
|
|
La Salle
|
CA/US
|
Hunter Newell
|
3124
|
|
Lake Highland Prep
|
FL/US
|
Arielle Halldin
|
3125
|
|
Lake Highland Prep
|
FL/US
|
Catie Sautter
|
3126
|
|
Lake Highland Prep
|
FL/US
|
Serena Sha
|
3127
|
|
Lakewood
|
CO/US
|
Jaeda Oliver
|
3128
|
|
Lakewood
|
CO/US
|
Samantha Hansen
|
3129
|
|
Lakewood
|
CO/US
|
Nuria Maiquez-Castillo
|
3130
|
|
Legacy
|
FL/US
|
Lindsey Surprenant
|
3131
|
|
Leland
|
CA/US
|
Rashi Ranjan
|
3132
|
|
Leland
|
CA/US
|
James Boisvert
|
3133
|
|
Leland
|
CA/US
|
Keerthana Ramaswamy
|
3134
|
|
Leland
|
CA/US
|
Rohan Bhargava
|
3135
|
|
Leland
|
CA/US
|
Theodora Worledge
|
3136
|
|
Leland
|
CA/US
|
Aarushi Karandikar
|
3137
|
|
Leland
|
CA/US
|
Jeff Kim
|
3138
|
|
Leland
|
CA/US
|
Sarah Ransing
|
3139
|
|
Los Altos
|
CA/US
|
Michelle Parsons
|
3140
|
|
Lovejoy
|
TX/US
|
RuiYi He
|
3141
|
|
Lovejoy
|
TX/US
|
Anastasia Kusbit
|
3142
|
|
Lovejoy
|
TX/US
|
Kaitlyn Johnson
|
3143
|
|
Lovejoy
|
TX/US
|
Anna Rouse
|
3144
|
|
Madison Central
|
MS/US
|
Jessica Styres
|
3145
|
|
Madison Central
|
MS/US
|
Cassandra Harmon
|
3146
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Ayyah Saleh Al-jibouri
|
3148
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Isra Raza
|
3149
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Divita Pandita
|
3150
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Sai Kambampati
|
3151
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Edward Jung
|
3152
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Claire Gordon
|
3153
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Charita Gedela
|
3154
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Hasan Ghori
|
3155
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Srushti Naik
|
3156
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Andrew Chow
|
3157
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Areeba Yasin
|
3158
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Clara Wu
|
3159
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Karissa Sanchez
|
3161
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Lola Rodrigues
|
3162
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Sebastian Huang
|
3163
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Keely Fuller
|
3164
|
|
Mission San Jose
|
CA/US
|
Joyce Liao
|
3165
|
|
Moapa Valley
|
NV/US
|
Sedona Thomas
|
3166
|
|
Monroe
|
CA/US
|
India Gould
|
3168
|
|
Monroe
|
CA/US
|
Francesco Giusseppe
|
3169
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Anish Sangari
|
3170
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Vega Jethani
|
3171
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Karl Goeltner
|
3172
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Grace Zhou
|
3173
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Angela Chu
|
3174
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Varshini Srikanthan
|
3175
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Sanjana Borle
|
3176
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Vahni Tagirisa
|
3177
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Chetana Ramaiyer
|
3178
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Anya Pendyala
|
3179
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Cindy Ho
|
3180
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Swara Tewari
|
3181
|
|
Monta Vista
|
CA/US
|
Nancy Huang
|
3182
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Madison Miszewski
|
3183
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Nadine Fattah
|
3184
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Tercel Su
|
3186
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Mariam Elzarka
|
3187
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Jioo Lee
|
3188
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Henna Kabra
|
3189
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Austin Chen
|
3191
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Jennifer Choi- Nakama
|
3192
|
|
Northwood
|
CA/US
|
Ikroop Miglani
|
3193
|
|
Notre Dame
|
CA/US
|
Neha Thakkur
|
3195
|
|
Oakwood
|
CA/US
|
Nikhita Gopisetty
|
3197
|
|
Overland
|
CO/US
|
Tanzilla Purnota
|
3198
|
|
Overland
|
CO/US
|
Joy Love
|
3199
|
|
Overland
|
CO/US
|
Brynn Butler
|
3200
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Noelle Nguyen
|
3201
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Regina Ta
|
3202
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Shloka Janapaty
|
3203
|
|
Sanger
|
CA/US
|
Grace Miller
|
3204
|
|
Sanger
|
CA/US
|
McKenna Zamorano
|
3205
|
|
Sonoma
|
CA/US
|
Emma Hartley
|
3206
|
|
Sonoma
|
CA/US
|
Kyle Duchynski
|
3207
|
|
Spring Creek
|
NV/US
|
Ali Ambrogio
|
3208
|
|
Spring Creek
|
NV/US
|
Jonna Kamensky
|
3209
|
|
Spring Creek
|
NV/US
|
Ruben Candelaria
|
3210
|
|
Spring Creek
|
NV/US
|
Stormy Lewis
|
3211
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Emory Olander
|
3212
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Tanya Menezes
|
3214
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Pooja Nair
|
3215
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Ashvin Muddappa
|
3216
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Tanshi Jain
|
3217
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Rishabh Jain
|
3218
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Elbert Xie
|
3220
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Adishree Ghatare
|
3221
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Jules Wang
|
3222
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Kairav Sharma
|
3223
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Junghyun Choy
|
3224
|
|
St Francis
|
CA/US
|
Nithyashri Baskaran
|
3225
|
|
St Thomas
|
TX/US
|
Ryan Chandler
|
3226
|
|
St Thomas
|
TX/US
|
Benjamin Muniz
|
3227
|
|
St Thomas
|
TX/US
|
Carson Rau
|
3228
|
|
TVSDA
|
CA/US
|
Neil Bedi
|
3229
|
|
Golden State
|
CA/US
|
Anika Dixit
|
3230
|
|
Harker
|
CA/US
|
Tiffany Zhao
|
3231
|
|
Harker
|
CA/US
|
Wynter Chaverst
|
3232
|
|
Harker
|
CA/US
|
Ananya Suryadevara
|
3233
|
|
Harker
|
CA/US
|
Kushal Shah
|
3234
|
|
Harker
|
CA/US
|
Aaditya Gulati
|
3235
|
|
Harker
|
CA/US
|
Arusha Patil
|
3236
|
|
Harker
|
CA/US
|
Anna Vazhaeparambil
|
3237
|
|
Harker
|
CA/US
|
Joshua Zhou
|
3238
|
|
Harker
|
CA/US
|
Meghna Phalke
|
3239
|
|
Harker
|
CA/US
|
Jay Menon
|
3240
|
|
Harker
|
CA/US
|
Nikhil Dharmaraj
|
3241
|
|
Trinity Prep
|
FL/US
|
Trent Bangle
|
3242
|
|
Trinity Prep
|
FL/US
|
Amy Sukserm
|
3243
|
|
Trinity Prep
|
FL/US
|
Eli Frankelstein
|
3244
|
|
University Laboratory
|
HI/US
|
Arden Patoc
|
3245
|
|
University Laboratory
|
HI/US
|
Reed Asselbaye
|
3246
|
|
Velasquez
|
CA/US
|
Clayton Lau
|
3247
|
|
Velasquez
|
CA/US
|
Dorothy Vassantachart
|
3248
|
|
Velasquez
|
CA/US
|
Mitali Sakharkar
|
3249
|
|
Westridge
|
CA/US
|
Hana Odawara
|
3250
|
|
Westridge
|
CA/US
|
Brooke Bauer
|
3251
|
|
Winston Churchill
|
TX/US
|
Ava Said
|
3252
|
|
Ysleta
|
TX/US
|
Malanie Gardea
|
3253
|
|
Ysleta
|
TX/US
|
Anevay Davila
|
3254
|
|
Ysleta
|
TX/US
|
Andrew Benitez
|
3255
|
|
Hamilton
|
AZ/US
|
Ayesha Raman
|
3256
|
|