Cal Invitational UC Berkeley
2018
—
Berkeley,
CA/US
Field in Congressional Debate
152 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
Status
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Anish Patel
|
4000
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Tanish Kumar
|
4001
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Rose Gatlin
|
4002
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Sanika Mauskar
|
4003
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Vedant Vamshidhar
|
4004
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Rahul Ramakrishnan
|
4005
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Malavika Ramarao
|
4006
|
|
Archbishop Mitty
|
CA/US
|
Helena Getayalew
|
4007
|
|
Bear Creek
|
CO/US
|
Roam Newman
|
4008
|
|
Belen Jesuit Prep
|
FL/US
|
Dominic Chiappone
|
4009
|
|
Belen Jesuit Prep
|
FL/US
|
Kyle Rodriguez
|
4010
|
|
Belen Jesuit Prep
|
FL/US
|
Miguel Walsh
|
4011
|
|
Belen Jesuit Prep
|
FL/US
|
Andres Ramos
|
4012
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Anuj Kothari
|
4013
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Patrick Fox
|
4014
|
|
Bellarmine College Prep
|
CA/US
|
Kevin Gottlieb
|
4015
|
|
Bingham
|
UT/US
|
Natalie Hatch
|
4016
|
|
Buhach Colony
|
CA/US
|
Jared Hoffart
|
4017
|
|
Buhach Colony
|
CA/US
|
Edgar Mercado
|
4018
|
|
Cupertino
|
CA/US
|
Amine El Moznine
|
4019
|
|
Cupertino
|
CA/US
|
Abrar Rahman
|
4020
|
|
Davis Senior
|
CA/US
|
Cedric Hughes
|
4021
|
|
Davis Senior
|
CA/US
|
Luca Moretti
|
4022
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Anish Bathwal
|
4023
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Pranav Garigipati
|
4024
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Nitika Kurma
|
4025
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Rishika Vinnakota
|
4026
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Divya Mehrotra
|
4027
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Anchita Bora
|
4028
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Faraz Siddiqi
|
4029
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Ananya Gupta
|
4030
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Arshia Mehta
|
4031
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Lavanya Bansal
|
4032
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Keshav Haranath
|
4033
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Keshav Raghu
|
4034
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Jasmine Aggarwal
|
4035
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Vaishnavi Himakunthala
|
4036
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Sohum Gupta
|
4037
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Samik Gupta
|
4038
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Michael Lu
|
4039
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Khushi Wadhwa
|
4040
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Amisha Kambath
|
4041
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Tulika Singhal
|
4042
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Eesha Chakraborty
|
4043
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Yashu Vonteddu
|
4044
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Wanzhu Zheng
|
4045
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Vaibhav Tripathi
|
4046
|
|
El Camino Real Charter
|
CA/US
|
Ved Kulkarni
|
4048
|
|
El Camino Real Charter
|
CA/US
|
Matteo Akbarpour
|
4049
|
|
El Camino Real Charter
|
CA/US
|
Eman Hamed
|
4050
|
|
El Camino Real Charter
|
CA/US
|
Jasmine Moheb
|
4051
|
|
El Camino Real Charter
|
CA/US
|
Emma Bluman
|
4052
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Eliza Gunter
|
4053
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Alex Thein
|
4054
|
|
Flintridge Prep
|
CA/US
|
Pearce Harris
|
4055
|
|
Glacier Peak
|
WA/US
|
Pedro Goncalves
|
4056
|
|
Glacier Peak
|
WA/US
|
Connor Clay
|
4058
|
|
Glacier Peak
|
WA/US
|
Emily Peterson
|
4059
|
|
Glacier Peak
|
WA/US
|
Alex Arzoumanian
|
4060
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Anwesh Mohanty
|
4061
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Yaman Inamdar
|
4062
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Sydney Le
|
4063
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Amani Sharma
|
4064
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Manroop Kaur
|
4065
|
|
James Logan
|
CA/US
|
Wisdom Kunitz
|
4066
|
|
Kennedy
|
CA/US
|
Elijah Weltman
|
4067
|
|
Kennedy
|
CA/US
|
Sara Faraj
|
4068
|
|
Kennedy
|
CA/US
|
Grant Bell
|
4069
|
|
Kennedy
|
CA/US
|
Rohit Jhawar
|
4070
|
|
Kennedy
|
CA/US
|
Matthew Allin
|
4071
|
|
Kamiak
|
WA/US
|
Jason Miller
|
4072
|
|
Leland
|
CA/US
|
Jonathan Nguyen
|
4074
|
|
Leland
|
CA/US
|
Wesley Luh
|
4075
|
|
Leland
|
CA/US
|
Ethan Soe
|
4076
|
|
Leland
|
CA/US
|
Dharmil Jadav
|
4077
|
|
Logan
|
UT/US
|
Zoey Gavito
|
4078
|
|
Logan
|
UT/US
|
Nada Jabbouri
|
4079
|
|
Lowell
|
CA/US
|
Jamilla Situ
|
4080
|
|
Lowell
|
CA/US
|
Shania Qin
|
4081
|
|
Lowell
|
CA/US
|
Karina Koo
|
4082
|
|
Lowell
|
CA/US
|
Emerson Meyer
|
4083
|
|
Loyola
|
CA/US
|
George Gray
|
4084
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Conor Gorry
|
4085
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Chris Pallares
|
4086
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Graham Anich
|
4087
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Aidan Osterman
|
4088
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Christian Zada
|
4090
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Chase Dubois
|
4091
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Maximilian Rauchberg
|
4092
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Alexander Wright
|
4093
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Jackson Agovino
|
4094
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Dashell Flynn
|
4095
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Michael Yang
|
4096
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Nicholas Angeledes
|
4097
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Jordi Ettinger
|
4098
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Ben Osterman
|
4099
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Preston Cannon
|
4100
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Ayyah Saleh Al-jibouri
|
4101
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Manasi Moni-Trichur
|
4102
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Chinyce Cole-Henry
|
4103
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Brinda Kalita
|
4104
|
|
Mira Loma
|
CA/US
|
Emily Marshall
|
4105
|
|
Miramar
|
FL/US
|
Sachin Samaroo
|
4106
|
|
Miramar
|
FL/US
|
Terry Sahadeo
|
4107
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Maddy Reynolds
|
4108
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Evan Barrie- Kivel
|
4109
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Kate Blanchard
|
4110
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Declan McManus
|
4111
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Brendan McFeely
|
4113
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Suleman Syed
|
4114
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Adam Fahd
|
4115
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Lucy Wang
|
4116
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Athena Davis
|
4117
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Sam Morganstein
|
4118
|
|
Miramonte
|
CA/US
|
Julia Kadie
|
4119
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Robert Mitu
|
4122
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Daniel Ng
|
4123
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Hunter Hinson
|
4124
|
|
Monte Vista
|
CA/US
|
Amber Xu
|
4125
|
|
Mount Vernon
|
WA/US
|
Matthew Jurenka
|
4126
|
|
New Trier
|
IL/US
|
Teddy Kamin
|
4127
|
|
New Trier
|
IL/US
|
Ben Newcomb
|
4130
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Diego Muscarolas
|
4133
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Joe Gonsalves
|
4134
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Leo Golub
|
4135
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
David Arutyunian
|
4136
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Alexandrea Turner
|
4137
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Theo Kishner
|
4138
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Fernando Pulido
|
4139
|
|
North Hollywood
|
CA/US
|
Nicole Pineda
|
4140
|
|
Northland Christian
|
TX/US
|
Britney Trieu
|
4141
|
|
Northland Christian
|
TX/US
|
Alec Garza
|
4142
|
|
Northland Christian
|
TX/US
|
Macie Baker
|
4143
|
|
Northland Christian
|
TX/US
|
Jackson Winder
|
4144
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Michelle Nguyen
|
4146
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Isha Chadalavada
|
4147
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Gurmehr Klair
|
4148
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Aarushi Sahejpal
|
4149
|
|
Presentation
|
CA/US
|
Nina Ulaganathan
|
4150
|
|
Sacramento Waldorf
|
CA/US
|
Noah Oppenheimer
|
4151
|
|
St Thomas
|
TX/US
|
Joe Mundell
|
4154
|
|
Harker
|
CA/US
|
Jason Lin
|
4155
|
|
Harker
|
CA/US
|
April Sun
|
4156
|
|
Harker
|
CA/US
|
Eddie Sun
|
4157
|
|
Harker
|
CA/US
|
Riyaa Randhawa
|
4158
|
|
Harker
|
CA/US
|
Andrew Lu
|
4159
|
|
Harker
|
CA/US
|
Ashwin Rammohan
|
4160
|
|
Harker
|
CA/US
|
David Feng
|
4161
|
|
Harker
|
CA/US
|
Nathan Ohana
|
4162
|
|
Harker
|
CA/US
|
Tiffany Zhao
|
4163
|
|
Harker
|
CA/US
|
Reiya Das
|
4164
|
|
Harker
|
CA/US
|
Andrew Sun
|
4165
|
|