Cal Invitational UC Berkeley
2018 — Berkeley, CA/US
Field in Impromptu Speaking
194 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Archbishop Mitty | CA/US | Faizon Bannister | 2500 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Aditi Chatradhi | 2501 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Eshan Gupta | 2502 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Roksana Gorgolewski | 2503 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Aayush Sutaria | 2504 | |
BASIS Independent Silicon Valley | CA/US | Mohan Morusupalli | 2505 | |
Redlands | CA/US | Farzeneh Talebi | 2506 | |
BASIS Independent Silicon Valley | CA/US | Priti Rangnekar | 2509 | |
Bear Creek | WA/US | Lauren Shen | 2510 | |
Bear Creek | WA/US | Richard Zhang | 2511 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Eduardo Gonzalez | 2512 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Julian De La Maza | 2513 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Carlos Caballero | 2514 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Dominic Abreu | 2515 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Christopher Alvarez | 2516 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Felipe Pardo | 2517 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Alexander Blanco | 2518 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Michael Mesa | 2519 | |
Belen Jesuit Prep | FL/US | Kevin Valido | 2520 | |
Branham | CA/US | Anmol Dhaka | 2524 | |
Buhach Colony | CA/US | Jared Hoffart | 2525 | |
Chaminade | CA/US | Abigail Foygelman | 2527 | |
Chaparral | AZ/US | Mason Carder | 2529 | |
Cherry Creek | CO/US | Ayden Novick | 2530 | |
Cherry Creek | CO/US | Mick Hashimoto | 2531 | |
Cherry Creek | CO/US | Jay Park | 2532 | |
Cherry Creek | CO/US | Maxwell Fogler | 2533 | |
Cherry Creek | CO/US | Max O'Hara | 2534 | |
Cherry Creek | CO/US | Bennett Scott | 2535 | |
Cherry Creek | CO/US | Emily Huang | 2536 | |
DN Independent | CA/US | Shubham Gupta | 2539 | |
Dougherty Valley | CA/US | Sanjana Kotha | 2540 | |
Dougherty Valley | CA/US | Shreyas Kiran | 2541 | |
Dougherty Valley | CA/US | Nanditha Pillai | 2542 | |
Dougherty Valley | CA/US | Divya Sharma | 2543 | |
Dougherty Valley | CA/US | Kavya Marrapu | 2544 | |
Dougherty Valley | CA/US | Emily Her | 2545 | |
Dougherty Valley | CA/US | Meera Bathwal | 2546 | |
Dougherty Valley | CA/US | Rithvik Chandrupatla | 2547 | |
Dougherty Valley | CA/US | Rohan Tripathi | 2548 | |
Dougherty Valley | CA/US | Mahitha Vuggumudi | 2549 | |
Flintridge Prep | CA/US | Shivam Agarwal | 2551 | |
Flintridge Prep | CA/US | Tiana Lopez | 2552 | |
Flintridge Prep | CA/US | Nolan Costin | 2553 | |
Flintridge Prep | CA/US | Lori Jang | 2554 | |
Flintridge Prep | CA/US | Irene Jang | 2555 | |
Flintridge Sacred Heart | CA/US | Stephanie Miranti | 2556 | |
Flintridge Sacred Heart | CA/US | Izabel Mah Y Busch | 2557 | |
Flintridge Sacred Heart | CA/US | Samantha Godinez | 2558 | |
Flintridge Sacred Heart | CA/US | Dominique Godinez | 2559 | |
Flintridge Sacred Heart | CA/US | Abigail Toth | 2560 | |
Flintridge Sacred Heart | CA/US | Ella Kitt | 2561 | |
George Washington CO | CO/US | McKenna Daly | 2566 | |
George Washington CO | CO/US | Isabelle Levine-Clark | 2567 | |
George Washington CO | CO/US | Gigi Emerson | 2568 | |
George Washington CO | CO/US | Hallie Ferguson | 2569 | |
George Washington CO | CO/US | Emma Ginsberg | 2570 | |
George Washington CO | CO/US | Emma Stefanacci | 2571 | |
George Washington CO | CO/US | Paola Kwan | 2572 | |
George Washington CO | CO/US | Escadar Aleymayehu | 2573 | |
George Washington CO | CO/US | Alex Weissman | 2574 | |
Glacier Peak | WA/US | Hazel Graves | 2577 | |
Granada Hills Charter | CA/US | Sarah Tran | 2579 | |
Henry W. Grady | GA/US | Franky Fernandez | 2581 | |
Henry W. Grady | GA/US | Eric Slovensky | 2582 | |
Irvington | CA/US | Ankita Kini | 2583 | |
James Logan | CA/US | Nikhil Kona | 2584 | |
James Logan | CA/US | Harvir Kalkat | 2586 | |
James Logan | CA/US | Maria Goduco | 2587 | |
James Logan | CA/US | Nupur Agarwal | 2588 | |
James Logan | CA/US | Tegbeer Singh | 2589 | |
Kent Denver | CO/US | Natalie Huttner | 2590 | |
Kent Denver | CO/US | Timea Ryan | 2591 | |
Kent Denver | CO/US | Lauren Huttner | 2592 | |
Kent Denver | CO/US | Jack London | 2593 | |
La Salle | CA/US | Rhyen Hunt | 2594 | |
La Salle | CA/US | Sebastian Dunbar | 2595 | |
La Salle | CA/US | Hunter Newell | 2596 | |
La Salle | CA/US | Ethan Jenkins | 2597 | |
La Salle | CA/US | Nicole Strubinski | 2598 | |
LearningLeaders | CN | Ashley Zhang | 2599 | |
LearningLeaders | CN | Tyler Loh | 2600 | |
LearningLeaders | CN | Lisa Kogawa | 2601 | |
LearningLeaders | CN | Anika Midha | 2602 | |
LearningLeaders | CN | Grace Chan | 2603 | |
LearningLeaders | CN | Eileen Chen | 2604 | |
LearningLeaders | CN | Lily Xiang | 2605 | |
LearningLeaders | CN | Maya Ravindran | 2606 | |
LearningLeaders | CN | Stanley Chiu | 2607 | |
LearningLeaders | CN | Austin Chan | 2608 | |
LearningLeaders | CN | Steve Lee | 2609 | |
LearningLeaders | CN | Cherry Wu | 2610 | |
LearningLeaders | CN | Serena Wang | 2611 | |
LearningLeaders | CN | Abbey Xu | 2612 | |
LearningLeaders | CN | Claire Li | 2613 | |
LearningLeaders | CN | Sherissa Wu | 2614 | |
LearningLeaders | CN | Shuni Lai | 2615 | |
LearningLeaders | CN | Nicole Li | 2616 | |
LearningLeaders | CN | Marilyn Ben | 2617 | |
LearningLeaders | CN | Tom Zhang | 2618 | |
LearningLeaders | CN | Vivian Fan | 2619 | |
LearningLeaders | CN | Elena Zhao | 2620 | |
LearningLeaders | CN | Ricky Huang | 2621 | |
LearningLeaders | CN | Andrew Luo | 2622 | |
Leland | CA/US | Anthony Zanella | 2626 | |
Logan | UT/US | Hamilton Peacock | 2627 | |
Lynbrook | CA/US | Suchir Madhira | 2628 | |
Lynbrook | CA/US | Aditi Rao | 2629 | |
Lynbrook | CA/US | Bhagya Narayanan | 2630 | |
Lynbrook | CA/US | Maria Thomas | 2631 | |
Lynbrook | CA/US | Nyna Velamuri | 2632 | |
Lynbrook | CA/US | Aditya Manikonda | 2633 | |
Lynbrook | CA/US | Apoorva Murari | 2635 | |
Mira Loma | CA/US | Neha Seshadri | 2636 | |
Mira Loma | CA/US | Jasmit Singh | 2637 | |
Miramar | FL/US | Miranda Fitzpatrick | 2638 | |
Mission San Jose | CA/US | Brendan Shih | 2639 | |
Monta Vista | CA/US | Animesh Agrawal | 2640 | |
Monta Vista | CA/US | Nelson Mu | 2641 | |
Monta Vista | CA/US | Joseph Li | 2642 | |
Monta Vista | CA/US | Aman Desai | 2643 | |
Monta Vista | CA/US | Varshini Srikanthan | 2644 | |
Monta Vista | CA/US | Abhijit Chebiyam | 2645 | |
Monta Vista | CA/US | Anisha Sinha | 2646 | |
Monta Vista | CA/US | Aaryan Prakash | 2647 | |
Monta Vista | CA/US | Roya Ahmadi | 2648 | |
Monta Vista | CA/US | Divya Satish | 2649 | |
Monta Vista | CA/US | Flora Peng | 2650 | |
Monta Vista | CA/US | Riya Nilkant | 2651 | |
Monta Vista | CA/US | Meghana Dhruv | 2652 | |
Monta Vista | CA/US | Anya Pendyala | 2653 | |
Monta Vista | CA/US | Karl Goeltner | 2654 | |
Monta Vista | CA/US | Pranav Reddy | 2655 | |
Monte Vista | CA/US | Hannah Joo | 2656 | |
Monte Vista | CA/US | Alan Chen | 2657 | |
Monte Vista | CA/US | Sydney Brandeis | 2658 | |
Monte Vista | CA/US | Michael Chou | 2659 | |
Monte Vista | CA/US | Ashley Hsieh | 2660 | |
Monte Vista | CA/US | Nathan Kim | 2661 | |
Monte Vista | CA/US | Kalim Rehemtulla | 2662 | |
Monte Vista | CA/US | Timothy Yue | 2663 | |
Mountain House | CA/US | Atmanah Parab | 2664 | |
North Hollywood | CA/US | Patrick Kim | 2665 | |
North Hollywood | CA/US | Samson Herman | 2668 | |
North Hollywood | CA/US | Matthew Kim | 2669 | |
North Hollywood | CA/US | Wyatt Dahlstrom | 2670 | |
Notre Dame | CA/US | Sapna Ramappa | 2671 | |
Notre Dame | CA/US | Dipashreya Sur | 2672 | |
Presentation | CA/US | Nikitha Kalahasti | 2673 | |
Redlands | CA/US | Ta'Niyia Smith | 2674 | |
Redlands | CA/US | Jacob Razzouk | 2675 | |
Redlands | CA/US | Abigail Barton | 2676 | |
Redlands | CA/US | Volker Salinas | 2677 | |
Redlands | CA/US | Ishaan Shrivastav | 2678 | |
St Francis | CA/US | Deepro Hoque | 2679 | |
St Francis | CA/US | Adithya Shanmugan | 2680 | |
St Francis | CA/US | Vy Nguyen | 2681 | |
Sierra Canyon | CA/US | Tessa Mouw | 2682 | |
Sierra Canyon | CA/US | Maddie McKay | 2684 | |
St Thomas | TX/US | David Massey III | 2685 | |
Golden State | CA/US | Roma Tivare | 2689 | |
Golden State | CA/US | Alex Zhang | 2692 | |
Harker | CA/US | Nikhil Dharmaraj | 2693 | |
Harker | CA/US | Radha Mehta | 2695 | |
Harker | CA/US | Avigyat Painuly | 2696 | |
Harker | CA/US | Akhilesh Chegu | 2697 | |
Harker | CA/US | Keesha Gondipalli | 2698 | |
Harker | CA/US | Michelle Jin | 2700 | |
Harker | CA/US | Rahul Mulpuri | 2701 | |
Harker | CA/US | Arjun Gurjar | 2702 | |
Harker | CA/US | Rishi Jain | 2703 | |
Harker | CA/US | Eileen Ma | 2704 | |
Harker | CA/US | Sabrina Zhu | 2705 | |
Harker | CA/US | Arely Sun | 2706 | |
Harker | CA/US | Laurie Jin | 2707 | |
Harker | CA/US | Madeleine Hansen | 2708 | |
Harker | CA/US | Nikhil Devireddy | 2709 | |
Nueva | CA/US | Avi Sunderasan | 2710 | |
Nueva | CA/US | Liam McDonald | 2711 | |
Nueva | CA/US | Noah Tavares | 2712 | |
Nueva | CA/US | Anjali Ramanathan | 2713 | |
Nueva | CA/US | Irene Madejski | 2714 | |
Nueva | CA/US | Elliot Chin | 2715 | |
Nueva | CA/US | Cooper Mills | 2716 | |
Nueva | CA/US | Toby Frank | 2717 | |
Nueva | CA/US | Kevin Wang | 2718 | |
Nueva | CA/US | Pranav Ram | 2720 | |
Westridge | CA/US | Rachel Harris | 2721 | |
Westridge | CA/US | Priya Agarwal | 2722 | |
Westridge | CA/US | Lily Nelson | 2724 | |
Westridge | CA/US | Hattie Bilson | 2725 | |
Westridge | CA/US | Felicity Park | 2726 | |
Westridge | CA/US | Tate Ahn | 2727 | |
Bear Creek | WA/US | Alex Finan | 2728 |