OSAA Speech and Debate State Championship
2018
—
OR/US
Field in Congress
58 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
Illinois Valley
|
OR/US
|
Zoe Brock
|
106R 255
|
Oak Hill
|
OR/US
|
Kirill Myagkov
|
109Z 218
|
Centennial
|
OR/US
|
McKenzie Happold
|
10M 228
|
Centennial
|
OR/US
|
Emma Dobesch
|
10M 229
|
Springfield
|
OR/US
|
Levi McDaniel
|
110Z 225
|
Century
|
OR/US
|
Andrew Booren
|
13W 231
|
Clackamas
|
OR/US
|
Megan Schuermyer
|
15X 205
|
Cleveland
|
OR/US
|
Griffin Jourda
|
16H 232
|
Cleveland
|
OR/US
|
Liam McBride
|
16H 233
|
Crater
|
OR/US
|
Trevor Fox
|
18G 206
|
Crater
|
OR/US
|
Curtis Lindbloom
|
18G 207
|
Aloha
|
OR/US
|
Cooper Lee
|
1W 252
|
Glencoe
|
OR/US
|
Tasha Robinson
|
24W 234
|
Glencoe
|
OR/US
|
Andrea Cid
|
24W 235
|
Gresham
|
OR/US
|
Kaitlyn Wright
|
28M 238
|
Ashland
|
OR/US
|
Cole Daneman
|
2G 200
|
Hood River Valley
|
OR/US
|
Cj Thorp
|
32J 239
|
Lake Oswego Senior
|
OR/US
|
Joe Lantow
|
34X 208
|
Lake Oswego Senior
|
OR/US
|
Grace Goverman
|
34X 260
|
Lincoln
|
OR/US
|
Andrew Sheiman
|
37H 241
|
Lincoln
|
OR/US
|
Sadie Nelson
|
37H 242
|
Lincoln
|
OR/US
|
Isaac Hoffman
|
37H 259
|
Bandon
|
OR/US
|
Becky Yu
|
3F 201
|
Bandon
|
OR/US
|
Isabel Winston
|
3F 202
|
Marist Catholic
|
OR/US
|
Chase Bond
|
42Z 210
|
Marshfield
|
OR/US
|
Ashley Warrick
|
44F 211
|
Marshfield
|
OR/US
|
Itzel Ramirez
|
44F 212
|
Mountain View
|
OR/US
|
Kinsey Popham
|
46P 243
|
Mountain View
|
OR/US
|
Elizabeth Lara-Mendoza
|
46P 244
|
Nestucca
|
OR/US
|
Eva Marshall
|
49A 213
|
Nestucca
|
OR/US
|
Jacob Straessle
|
49A 214
|
Nestucca
|
OR/US
|
Tricia Marshall
|
49A 215
|
North Bend
|
OR/US
|
Teal Hamner
|
50F 216
|
North Medford
|
OR/US
|
Joshua Newman
|
53G 217
|
North Valley
|
OR/US
|
Samantha Freedman
|
55R 245
|
Pendleton
|
OR/US
|
Rylan Headley
|
57J 219
|
Phoenix
|
OR/US
|
Justin Davis
|
58R 246
|
Bend Senior
|
OR/US
|
Bella Fassett
|
5P 230
|
Sandy
|
OR/US
|
Molly Izer
|
68M 240
|
Sandy
|
OR/US
|
Faith Anderson
|
68M 247
|
Silverton
|
OR/US
|
Leo Barker
|
71C 256
|
Silverton
|
OR/US
|
Mya Kuzmin
|
71C 257
|
Silverton
|
OR/US
|
Jordan Nobles
|
71C 258
|
South Albany
|
OR/US
|
Birdie Wolfe
|
73D 220
|
South Albany
|
OR/US
|
Andrew Nord
|
73D 221
|
South Albany
|
OR/US
|
Isaac Hull
|
73D 222
|
South Medford
|
OR/US
|
Cristien Hernandez
|
75G 223
|
South Medford
|
OR/US
|
Carson Bennett
|
75G 224
|
Summit
|
OR/US
|
Sophia Thomas
|
80P 248
|
Summit
|
OR/US
|
Annika Paulson
|
80P 249
|
West Linn
|
OR/US
|
Cynthia Medhaug
|
89X 226
|
West Linn
|
OR/US
|
Nalini Oliver
|
89X 227
|
Westview
|
OR/US
|
Jay Tomlinson
|
92W 250
|
Willamette
|
OR/US
|
Caleb Robbins
|
93Z 253
|
Willamette
|
OR/US
|
Wesley Wilkinson
|
93Z 254
|
Woodrow Wilson
|
OR/US
|
Ari Lohr
|
94H 251
|
Canby
|
OR/US
|
Kayleigh Looney
|
9A 203
|
Canby
|
OR/US
|
Jarreth Oglesbee
|
9A 204
|