Cal Invitational UC Berkeley
2019 — Berkeley, CA/US
Field in Humorous Interpretation
112 entries
Institution | Location | Entry | Code | Status |
---|---|---|---|---|
Nova 42 | CA/US | Andrew Li | 2000 | |
Nova 42 | CA/US | Andy Pan | 2001 | |
Mountain View | CA/US | Aidan Thurber | 2002 | |
Nova 42 | CA/US | Nathan Chu | 2003 | |
Westridge | CA/US | Katherine Northrop | 2005 | |
BASIS Independent Silicon Valley | CA/US | Shyam Peden | 2006 | |
Westridge | CA/US | Lily Nelson | 2007 | |
Leland | CA/US | Ariana Shahinfar | 2008 | |
Flintridge Prep | CA/US | Irene Jang | 2010 | |
Flintridge Prep | CA/US | Wyatt Fishman | 2011 | |
Immaculate Heart | CA/US | Christina Arguello | 2012 | |
George Washington | CO/US | Tanner Hemmingsen | 2013 | |
George Washington | CO/US | Lucca Raabe | 2014 | |
Mountain House | CA/US | Donia Ghaith | 2015 | |
George Washington | CO/US | Paola Kwan | 2016 | |
George Washington | CO/US | Mandy Billups | 2017 | |
Redlands | CA/US | Bennett Watson | 2018 | |
Saratoga | CA/US | Nirmik Tambe | 2019 | |
Mountain House | CA/US | Adya Mishra | 2020 | |
George Washington | CO/US | Jaeden Hemmingsen | 2021 | |
Quarry Lane | CA/US | Suhani Narayan | 2022 | |
Westridge | CA/US | Madison Lin | 2023 | |
Tahoma Senior | WA/US | Natalie Barrett | 2024 | |
Leland | CA/US | Zixiao Zhang | 2025 | |
La Salle | CA/US | Nicole Strubinski | 2026 | |
Presentation | CA/US | Anisha Reimert | 2029 | |
Bear Creek | CO/US | Marcus Munguia-Fernandez | 2031 | |
Davis Senior | CA/US | Nirasean Guarino | 2032 | |
Redlands | CA/US | Beau Barris | 2033 | |
Leland | CA/US | Samuel Hirst | 2034 | |
Lakewood | CO/US | Jacob Stock | 2036 | |
Denver East | CO/US | William Roberts | 2037 | |
Denver East | CO/US | Henry Korneffel | 2038 | |
Denver East | CO/US | Casey McCollum | 2039 | |
Denver East | CO/US | Mia Kieling | 2040 | |
Monta Vista | CA/US | Jefferson Le | 2041 | |
Monta Vista | CA/US | Ajit Chamraj | 2042 | |
Monta Vista | CA/US | Aarushi Agrawal | 2043 | |
Monta Vista | CA/US | Ameya Joshi | 2044 | |
Monta Vista | CA/US | Sahil Goel | 2045 | |
Monta Vista | CA/US | Selena Ding | 2046 | |
Monta Vista | CA/US | Tanish Mendki | 2047 | |
Clovis North | CA/US | Caroline Decordova | 2049 | |
Davidson Academy Of Nevada | NV/US | William Liu | 2050 | |
Fairview | CO/US | Isabella Gibb | 2051 | |
Dougherty Valley | CA/US | Shruti Gade | 2052 | |
Leland | CA/US | Arman Shahinfar | 2053 | |
Leland | CA/US | Annie Borders | 2054 | |
Mission San Jose | CA/US | Samir Banerjee | 2055 | |
Snohomish | WA/US | Wesley Larson | 2056 | |
Redlands | CA/US | Isaac Chettiath | 2057 | |
Presentation | CA/US | Anagha Nair | 2060 | |
Redlands | CA/US | Cat-Minh Huynh | 2062 | |
Redlands | CA/US | Reneh Shammo | 2063 | |
Redlands | CA/US | Rohan Kubba | 2064 | |
Redlands | CA/US | Brendan McGloin | 2065 | |
Redlands | CA/US | Tristan Philip | 2066 | |
Redlands | CA/US | Kyo Watanabe | 2067 | |
Redlands | CA/US | Tasnim Kazi | 2068 | |
Presentation | CA/US | Aditi Purandare | 2069 | |
Bakersfield | CA/US | Lauren Adams | 2070 | |
Bakersfield | CA/US | Ethan Wilmot | 2071 | |
Orosi | CA/US | Erick Lua Manzo | 2072 | |
Orosi | CA/US | Destidy Perez | 2073 | |
Orosi | CA/US | Alexandre Widman | 2074 | |
Orosi | CA/US | Yessenia Sanchez | 2075 | |
Langham Creek | TX/US | Vivian Gutierrez | 2076 | |
Cherry Creek | CO/US | Bennett Scott | 2077 | |
Cherry Creek | CO/US | Clara Ouyang | 2078 | |
Cherry Creek | CO/US | Angela Zhao | 2079 | |
Monte Vista | CA/US | Christina Kim | 2080 | |
Monte Vista | CA/US | Zaid Fattah | 2081 | |
Monte Vista | CA/US | Olivia Lee | 2082 | |
Monte Vista | CA/US | Alisa Ioffe | 2083 | |
Monte Vista | CA/US | Ronit Batra | 2084 | |
Monte Vista | CA/US | Sabeeka Qureshi | 2085 | |
Miramonte | CA/US | Madison Peters | 2086 | |
Kent Denver | CO/US | Juliette Watkins | 2087 | |
Miramonte | CA/US | Grant Peters | 2088 | |
Kent Denver | CO/US | Jeremy Gart | 2089 | |
American | CA/US | Jason Finuliar | 2090 | |
Denver East | CO/US | August Toevs | 2091 | |
Evergreen Valley | CA/US | Derek Thach | 2093 | |
Mission San Jose | CA/US | Aditi Chhangani | 2094 | |
Anderson | TX/US | Giana Martinez | 2097 | |
Calabasas | CA/US | Avery Grove | 2099 | |
Mountain House | CA/US | Mohaned Ali | 2100 | |
STRIVE Prep - RISE | CO/US | Melissa Boateng | 2102 | |
Sonoma | CA/US | Ellie Ramos | 2103 | |
Presentation | CA/US | Rachita Tripathy | 2104 | |
Dougherty Valley | CA/US | Jalene Wong | 2105 | |
Harker | CA/US | Veyd Patil | 2107 | |
Harker | CA/US | Zubin Khera | 2108 | |
El Cerrito | CA/US | Ella Bramwell | 2109 | |
Mission San Jose | CA/US | Tavish Mohanti | 2111 | |
Harker | CA/US | Reza Jalil | 2112 | |
La Salle | CA/US | Adrian Lossada | 2113 | |
Mountain House | CA/US | Avani Maddipatala | 2114 | |
Winston Churchill | TX/US | Analysia Hernandez | 2115 | |
Mountain House | CA/US | Vishnu Matta | 2116 | |
Denver East | CO/US | Joseph Smith III | 2117 | WL |
Golden State | CA/US | Aashna Sahejpal | 2118 | |
Golden State | CA/US | Sreyas Kadiyala | 2119 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Julian Sanghvi | 2121 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Madurya Suresh | 2122 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Nicholas Maranowski | 2123 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Sameer Keswani | 2124 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Conor Sherry | 2125 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Devin Makhni | 2126 | |
Archbishop Mitty | CA/US | Joseph Woo | 2127 | |
Golden State | CA/US | Ethan Zuo | 2128 | |
Golden State | CA/US | Anika Bastin | 2129 |