Rushmore District Tournament
2019
—
SD/US
Field in House
61 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Abbigail Gant
|
Abbigail Gant
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Al Deak
|
Al Deak
|
Stevens
|
SD/US
|
Alexandra Licht
|
Alexandra Licht
|
Stevens
|
SD/US
|
Aparna Ayyangar
|
Aparna Ayyangar
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Areej Nazir
|
Areej Nazir
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Athen Ortega
|
Athen Ortega
|
Washington
|
SD/US
|
Blake Anderson
|
Blake Anderson
|
Washington
|
SD/US
|
Cailin Williams
|
Cailin Williams
|
Stevens
|
SD/US
|
Camden Phillips
|
Camden Phillips
|
Washington
|
SD/US
|
Catherine Liu
|
Catherine Liu
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Cody Hohn
|
Cody Hohn
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Corrin Gillespie
|
Corrin Gillespie
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
David Wells
|
David Wells
|
Beresford
|
SD/US
|
Emelye Josko
|
Emelye Josko
|
Washington
|
SD/US
|
Erin Hoier
|
Erin Hoier
|
Stevens
|
SD/US
|
Fiona Anderson
|
Fiona Anderson
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Gabe Lima
|
Gabe Lima
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Grace Ronan
|
Grace Ronan
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Grant Berens
|
Grant Berens
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Hope Grismer
|
Hope Grismer
|
Beresford
|
SD/US
|
Jackson Heiberger
|
Jackson Heiberger
|
Yankton
|
SD/US
|
Jada Campbell-Selchert
|
Jada Campbell-Selchert
|
Yankton
|
SD/US
|
Jakob Harrell
|
Jakob Harrell
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Jazlyn White
|
Jazlyn White
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Jazmyn Luckett
|
Jazmyn Luckett
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Jonathan Skelton
|
Jonathan Skelton
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Jordan Johnson
|
Jordan Johnson
|
Dakota Valley
|
SD/US
|
Justin Weaver
|
Justin Weaver
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Kaiden Fandel
|
Kaiden Fandel
|
Washington
|
SD/US
|
Katherine Escalante
|
Katherine Escalante
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Katie Osmundson
|
Katie Osmundson
|
Harrisburg
|
SD/US
|
Kaytlyn Hilligas
|
Kaytlyn Hilligas
|
Yankton
|
SD/US
|
Kinzie Decker
|
Kinzie Decker
|
Washington
|
SD/US
|
Kylie Banouvong
|
Kylie Banouvong
|
Yankton
|
SD/US
|
Leven McNatt
|
Leven McNatt
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Lidia Loera
|
Lidia Loera
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Lingxi Zhou
|
Lingxi Zhou
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Lucus Brady
|
Lucus Brady
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Lyla Mattu
|
Lyla Mattu
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Madison Hagan
|
Madison Hagan
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Madison Howard
|
Madison Howard
|
Washington
|
SD/US
|
Martin Kloster
|
Martin Kloster
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Max Chedester
|
Max Chedester
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Max Mickelson
|
Max Mickelson
|
Washington
|
SD/US
|
Melanie Heick
|
Melanie Heick
|
Washington
|
SD/US
|
Mya Lo
|
Mya Lo
|
Washington
|
SD/US
|
Nicholas Hoier
|
Nicholas Hoier
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Payton Hoversten
|
Payton Hoversten
|
Stevens
|
SD/US
|
Payton Phillips
|
Payton Phillips
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Peter Moriarty
|
Peter Moriarty
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Rachel Overstreet
|
Rachel Overstreet
|
Harrisburg
|
SD/US
|
Ryan Corcoran
|
Ryan Corcoran
|
Washington
|
SD/US
|
Ryan Downing
|
Ryan Downing
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Rylie Torguson
|
Rylie Torguson
|
Yankton
|
SD/US
|
Skyler Brockmoller
|
Skyler Brockmoller
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Srishti Kumari
|
Srishti Kumari
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Suellin Richardson
|
Suellin Richardson
|
Washington
|
SD/US
|
Suzie Esquivel
|
Suzie Esquivel
|
SF Roosevelt
|
SD/US
|
Sydney Huntimer
|
Sydney Huntimer
|
Sioux Falls Lincoln
|
SD/US
|
Teranysha Sutton
|
Teranysha Sutton
|
O'Gorman
|
SD/US
|
Walker Haber
|
Walker Haber
|