Harvard Westlake Debates
2019
—
Los Angeles,
CA/US
Field in Varsity LD
88 entries
Institution
|
Location
|
Entry
|
Code
|
Record
|
Arcadia
|
CA/US
|
Nelly Segimoto
|
Arcadia NS
|
|
BASIS Mesa
|
AZ/US
|
Amrita Chakladar
|
BASIS Mesa AC
|
|
BASIS Mesa
|
AZ/US
|
Harris Shadmany
|
BASIS Mesa HS
|
|
Brentwood
|
CA/US
|
Dylan Liu
|
Brentwood DL
|
|
Brentwood
|
CA/US
|
Katie Raphaelson
|
Brentwood KR
|
|
Brentwood
|
CA/US
|
Linus Epstein
|
Brentwood LE
|
|
Brentwood
|
CA/US
|
Ryan Younger
|
Brentwood RY
|
|
Brentwood
|
CA/US
|
Sierra Houegban
|
Brentwood SH
|
|
Chatfield Senior
|
CO/US
|
Kate Marin
|
Chatfield Senior KM
|
|
Cherokee
|
GA/US
|
Anne Greer
|
Cherokee AG
|
|
Cherokee
|
GA/US
|
John Peterson
|
Cherokee JP
|
|
Cupertino
|
CA/US
|
Haritha Kumar
|
Cupertino HK
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Anurag Rao
|
Dougherty Valley AR
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Amanda Yang
|
Dougherty Valley AY
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
David Si
|
Dougherty Valley DS
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Kabir Dubey
|
Dougherty Valley KD
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Kavin Kumaravel
|
Dougherty Valley KK
|
|
Dougherty Valley
|
CA/US
|
Pooja Tallapaneni
|
Dougherty Valley PT
|
|
Eastlake
|
WA/US
|
Jenna Yuan
|
Eastlake JY
|
|
Westlake
|
CA/US
|
Ethan Elasky
|
Ethan Elasky
|
|
Greenhill
|
TX/US
|
Anna Myers
|
Greenhill AM
|
|
Greenhill
|
TX/US
|
Anais Zhang
|
Greenhill AZ
|
|
Greenhill
|
TX/US
|
Mihir Rai
|
Greenhill MR
|
|
Hamilton
|
AZ/US
|
Nivea Krishnan
|
Hamilton NK
|
|
Harker
|
CA/US
|
Akhilesh Chegu
|
Harker AC
|
|
Harker
|
CA/US
|
Akshay Manglik
|
Harker AM
|
|
Harker
|
CA/US
|
Anshul Reddy
|
Harker AR
|
|
Harker
|
CA/US
|
Ansh Sheth
|
Harker AS
|
|
Harker
|
CA/US
|
Aditi Vinod
|
Harker AV
|
|
Harker
|
CA/US
|
Krishay Mukhija
|
Harker KM
|
|
Harker
|
CA/US
|
Krishna Mysoor
|
Harker KMy
|
|
Harker
|
CA/US
|
Kelly Shen
|
Harker KS
|
|
Harker
|
CA/US
|
Neo Alpha
|
Harker NA
|
|
Harker
|
CA/US
|
Quentin Clark
|
Harker QC
|
|
Harker
|
CA/US
|
Ramit Goyal
|
Harker RG
|
|
Harker
|
CA/US
|
Rahul Santhanam
|
Harker RS
|
|
Harker
|
CA/US
|
Rohan Thakur
|
Harker RT
|
|
Harker
|
CA/US
|
Sophia Gottfried
|
Harker SG
|
|
Harker
|
CA/US
|
Sachin Shah
|
Harker SS
|
|
Harker
|
CA/US
|
Trisha Variyar
|
Harker TV
|
|
Harvard-Westlake
|
CA/US
|
Andrew Gong
|
Harvard-Westlake AG
|
|
Harvard-Westlake
|
CA/US
|
Ben Weinberg
|
Harvard-Westlake BW
|
|
Harvard-Westlake
|
CA/US
|
Joie Zhang
|
Harvard-Westlake JZ
|
|
Harvard-Westlake
|
CA/US
|
Landon Poon
|
Harvard-Westlake LP
|
|
Harvard-Westlake
|
CA/US
|
Nathan Russell
|
Harvard-Westlake NR
|
|
Harvard-Westlake
|
CA/US
|
Tyler Donovan
|
Harvard-Westlake TD
|
|
Hill
|
PA/US
|
Juliana Ma
|
Hill JM
|
|
Immaculate Heart
|
CA/US
|
Felicity Park
|
Immaculate Heart FP
|
|
Immaculate Heart
|
CA/US
|
Lena Mizrahi
|
Immaculate Heart LM
|
|
Immaculate Heart
|
CA/US
|
Madeleine Conrad-Mogin
|
Immaculate Heart MC
|
|
Interlake
|
WA/US
|
Megan Wu
|
Interlake MW
|
|
Los Osos
|
CA/US
|
Ron Nath
|
Los Osos RN
|
|
Loyola
|
CA/US
|
Andrew Overing
|
Loyola AO
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
Cameron Lange
|
Marlborough CL
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
Emma Yanai
|
Marlborough EY
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
Isabella Whitney
|
Marlborough IW
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
Julia Steinberg
|
Marlborough JS
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
Lydia Dimsu
|
Marlborough LD
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
Sophia Danielpour
|
Marlborough SD
|
|
Marlborough
|
CA/US
|
SarahMae Tuohy
|
Marlborough ST
|
|
Meadows
|
NV/US
|
Kobby Sarfo
|
Meadows KS
|
|
Northwood
|
CA/US
|
Garrett Arnold
|
Northwood GA
|
|
Northwood
|
CA/US
|
Karthik Krishnan
|
Northwood KK
|
|
Northwood
|
CA/US
|
Sasha Anand
|
Northwood SA
|
|
Oak Hall
|
FL/US
|
Kumail Zaidi
|
Oak Hall KZ
|
|
Palo Alto
|
CA/US
|
Ethan Hwang
|
Palo Alto EH
|
|
Peninsula
|
CA/US
|
Anish Ramireddy
|
Peninsula AR
|
|
Peninsula
|
CA/US
|
Christine Youn
|
Peninsula CY
|
|
Peninsula
|
CA/US
|
Jacob Namgung
|
Peninsula JN
|
|
Peninsula
|
CA/US
|
Rhys Moon
|
Peninsula RM
|
|
Portola Bulldogs
|
CA/US
|
Avery Ngo
|
Portola Bulldogs AN
|
|
Portola Bulldogs
|
CA/US
|
Amitoj Singh
|
Portola Bulldogs AS
|
|
Quarry Lane
|
CA/US
|
Mackenzie Davis
|
Quarry Lane MD
|
|
Quarry Lane
|
CA/US
|
Vineela Gogineni
|
Quarry Lane VG
|
|
Quarry Lane
|
CA/US
|
Zachary Davis
|
Quarry Lane ZD
|
|
Rancho Bernardo
|
CA/US
|
Austin Khoja
|
Rancho Bernardo AK
|
|
Rancho Bernardo
|
CA/US
|
Jonathan Jeong
|
Rancho Bernardo JJ
|
|
Northwood
|
CA/US
|
Reyna Abhyankar
|
Reyna Abhyankar
|
|
Sage Hill
|
CA/US
|
Ali Ansari
|
Sage Hill AA
|
|
Sage Hill
|
CA/US
|
Timothy Guo
|
Sage Hill TG
|
|
Quarry Lane
|
CA/US
|
Sai Karavadi
|
Sai Karavadi
|
|
San Marino
|
CA/US
|
Vincent Liu
|
San Marino VL
|
|
Santa Monica
|
CA/US
|
Rex Evans
|
Santa Monica RE
|
|
Futures
|
CA/US
|
Sira Ahuja
|
Sira Ahuja
|
|
Stanford OHS
|
CA/US
|
Asher Towner
|
Stanford OHS AT
|
|
Troy
|
CA/US
|
Lavanaya Garg
|
Troy LG
|
|
William G. Enloe
|
NC/US
|
Anthony Cui
|
William G. Enloe AC
|
|
William G. Enloe
|
NC/US
|
Tej Gedela
|
William G. Enloe TG
|
|