Login
Login to Tabroom
Forgot your Password?
Sign Up
Home
Circuits
Results
Paradigms
Help
About
Circuit
National Circuit (US HS) (US)
7574 total tournaments
National Circuit (US HS)
2023-2024 Calendar
Timezone: UTC
Name
Date(s)
Reg Opens
Coolidge Cup
7/2 - 7/4
7/1 at 3:00 PM
ISD Florida Congressional Debate Tournament
7/3 - 7/6
6/7 at 4:00 AM
2023 Mich 7WK JuniorSenior Interlab
7/3 - 7/9
6/3 at 1:00 PM
Harvard Debate Council Summer Workshops Public Forum Session 1
7/5 - 7/7
6/5 at 5:00 PM
NSD TX LD Tournament
7/6 - 7/7
1/16 at 11:00 AM
NSD Texas PF Camp Tournament
7/6 - 7/7
6/6 at 12:00 PM
Eloquence Academy Summer Intramural
7/7
5/19 at 6:00 AM
Harvard Debate Council Congress Session 2
7/9 - 7/21
6/9 at 5:00 PM
test
7/10 - 7/12
7/10 at 12:03 PM
TDI Practice debates
7/11 - 7/26
6/12 at 10:00 AM
2023 Mich 7WK JuniorJunior Interlab
7/11 - 7/14
6/11 at 1:00 PM
Gamma Session 2023
7/12 - 7/23
7/12 at 6:00 AM
Ivy Bridge Summer Camp Week 5 Scrimmage
7/12 - 7/14
6/11 at 1:00 PM
VIII New Horizons Debate Camp Tournament
7/13 - 7/14
6/21 at 6:30 AM
ISD Carolina Congressional Debate Tournament
7/18 - 7/21
6/25 at 4:00 AM
Mean Green Comet Middle School
7/18 - 7/21
6/17 at 12:00 PM
2023 Mich 7WK BEJJP Intralab
7/18 - 7/22
6/11 at 1:00 PM
Ivy Bridge Summer Camp Week 6 Scrimmage
7/18 - 7/21
6/17 at 1:00 PM
Capitol Debate Lawrenceville Camp
7/19
6/11 at 5:00 PM
Capitol Debate Lawrenceville Tournament
7/19
6/11 at 5:00 PM
Harvard Debate Council Summer Workshops Public Forum Session 2
7/19 - 7/20
6/19 at 5:00 PM
Kennedy Speech Tournament
7/20 - 7/21
6/15 at 12:00 PM
Kennedy Tournament
7/20 - 7/21
6/15 at 12:00 PM
Ore City Speech and Debate Camp
7/24 - 7/28
4/12 at 7:00 PM
Public Forum Boot Camp Practice Debates
7/24 - 8/1
7/24 at 12:00 PM
2023 Mich 7WK BEJJP KLab Interlab Debates
7/25 - 7/26
7/17 at 1:00 PM
RKS Workshop Tournament
7/26 - 7/28
6/25 at 5:00 PM
TDI Camp Tournament
7/26 - 7/28
6/26 at 5:00 PM
NSD Camp Tournament
7/26 - 7/28
2/6 at 11:00 AM
Ivy Bridge Dr Hester Camp
7/27 - 7/28
6/26 at 1:00 PM
Scholars of Speech Summer Slam Zero Fees
7/29 - 7/30
6/26 at 11:00 AM
2nd Annual Season Championship
7/29 - 7/30
7/5 at 1:00 PM
TDI Practice Debates Session 2
7/30 - 8/12
7/1 at 10:00 AM
Public Forum Boot Camp Tournament
7/31 - 8/1
6/30 at 12:00 PM
SCDU Online Summer Debate Workshop
8/1 - 8/13
3/16 at 5:00 PM
Capitol Debate American University Camp Tournament
8/2
6/25 at 5:00 PM
Test GCSTX
8/5 - 8/6
6/24 at 4:29 PM
YG Summer Elem MS HS Congressional Debate Tournament
8/5
6/30 at 1:00 PM
PRE SEASON CASH PRIZE POOL TOURNAMENT
8/5
6/23 at 12:00 PM
NYU Clash of Scholars
8/11 - 8/13
7/13 at 1:00 PM
NYU Clash of Scholars
8/11 - 8/13
7/13 at 1:00 PM
NYU Clash of Scholars
8/11 - 8/13
7/13 at 1:00 PM
NOVA Debate Camp Tournament
8/11 - 8/13
7/11 at 1:00 PM
SCDU Summer Debate Tournament Online
8/12
6/1 at 10:00 AM
The McLangley Invitational
8/14 - 8/15
5/19 at 8:00 PM
test
8/15 - 8/17
7/15 at 12:00 PM
Omega Speech and Debate Camp Tournament
8/17 - 8/18
7/17 at 1:00 PM
TJPF Summer 2023 24 Camp Tournament
8/18
7/18 at 1:00 PM
Test
8/19
7/19 at 1:00 PM
Summer Preseason PF tournament online
8/19
5/25 at 5:00 PM
The Genesis Challenge
8/26 - 9/3
7/5 at 2:15 PM
Debate For Change Charity Tournament 2023
8/27
6/22 at 1:00 PM
Social Advocacy Charity Thru Debate Invitational Summer
8/30
7/21 at 6:00 AM
Beyond Resolved PreSeason Invitational
9/1 - 9/2
5/2 at 12:00 PM
College Park TFA Classic
9/1 - 9/2
8/1 at 3:00 AM
Melissa Argyle Red Bird TFA Swing
9/1 - 9/2
5/23 at 8:00 AM
Loyola Invitational
9/1 - 9/3
7/11 at 12:00 PM
London TFA Treasures
9/2
8/1 at 9:00 AM
BVH Speech Debate Pubic Forum Kick off
9/2
8/2 at 10:00 AM
National Speech and Debate Season Opener
9/7 - 9/12
6/28 at 8:00 AM
Peninsula San Marino policy scrimmage
9/8 - 9/9
9/8 at 10:00 AM
Grapevine Classic
9/8 - 9/12
7/18 at 12:00 PM
Foster Dobie Swing
9/8 - 9/9
8/14 at 8:00 AM
Niles Township Invitational
9/8 - 9/10
7/22 at 8:00 AM
Palmer Hills Open
9/9
8/9 at 12:00 PM
Peach Fuzz Debate Tournament
9/9
8/9 at 1:00 PM
17th Annual Hurricane Debate Tournament
9/9
8/9 at 5:00 PM
Katy ISD Novice Night 1
9/12
9/6 at 7:00 AM
UIL Springboard 1
9/12
5/15 at 7:00 AM
Greenhill Fall Classic
9/13 - 9/18
8/6 at 9:00 AM
Marist Scrimmage Series 1
9/13
8/1 at 4:00 AM
Cypress Woods HS Wildcat Classic
9/15 - 9/16
7/7 at 12:00 PM
Washburn Rural Debate Invitational 2023
9/15 - 9/17
7/31 at 12:00 PM
IPDA HS Circuit Season Opener
9/15 - 9/17
7/12 at 9:00 AM
The Clear Falls Knight Invitational TFA IQT NIETOC Qualifying T
9/15 - 9/16
7/31 at 1:05 PM
Sabine Angel Tournament
9/16
6/28 at 11:00 AM
New Horizons PF Tournament September
9/16
9/1 at 6:30 AM
Alpharetta Treasure Hunt
9/16
8/8 at 10:30 AM
Vestavia Novice
9/16
8/10 at 12:00 PM
Septober Back to School Debate kickoff
9/16
6/22 at 5:00 PM
Robert Garcia Memorial Invitational
9/16 - 9/17
8/18 at 6:00 AM
ND Parliamentary Warm Up
9/16 - 9/17
8/21 at 8:00 AM
test tournament
9/19 - 9/21
8/19 at 12:00 PM
We are just Peachy
9/19 - 9/23
8/15 at 6:00 PM
UIL Springboard 2
9/19
5/15 at 7:00 AM
Georgia Speech Series 1 Asynchronous
9/19 - 9/23
8/1 at 8:00 AM
Citron Sept Ext Debate Impromptu Radio Scrimmage
9/20
7/1 at 2:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 1
9/20 - 9/21
8/16 at 6:00 PM
Spanish Division River Valley Speech and Debate League
9/21 - 9/23
8/15 at 6:00 PM
Mid America Cup
9/22 - 9/25
8/7 at 12:00 PM
John C Stennis Novice Invitational
9/22 - 9/23
8/22 at 7:00 AM
Westwood TFA
9/22 - 9/23
8/8 at 9:00 AM
Stephen Stewart Memorial Middle and High School Invitational
9/22 - 9/24
7/1 at 5:00 PM
Elkins HS 21st Annual Speech and Debate Tournament
9/22 - 9/23
8/22 at 8:00 AM
Ore City High School TTT
9/23
4/21 at 3:15 PM
Jesuit Ranger Scrimmage
9/23
8/14 at 8:00 AM
New Horizons PF Tournament September II
9/23
9/8 at 6:30 AM
Lexington Virtual JV Round Robin
9/23
8/13 at 12:00 PM
Victoria East TFA
9/23
8/22 at 12:00 PM
North Shore Debate Series 1
9/23
7/26 at 7:00 AM
Grey Matter Invitational at Cary Academy
9/23 - 9/24
8/1 at 8:00 AM
Carolina Kickoff Novice Tournament
9/23
8/23 at 8:00 AM
LINDALE TFA NIETOC TOC CLASSIC
9/23
8/21 at 8:00 AM
The Journey at Holy Trinity Year Eleven
9/23
8/16 at 4:00 PM
PFLD Novice Workshop
9/23
8/28 at 8:00 AM
Nashville Urban Debate League T1
9/23 - 9/25
9/15 at 2:00 PM
Scottsdale Prep Congress TOC Bid and BQ
9/23
7/4 at 6:00 AM
Chuck Ballingall Memorial Invitational at Damien High School
9/23 - 9/24
6/26 at 8:00 AM
EBDL Fall Jamboree
9/23
8/1 at 5:00 PM
Yale Tournament Mini Scrimmage
9/23
8/24 at 6:00 PM
UIL Springboard 3
9/26
5/15 at 7:00 AM
WILD Virtual 1
9/26
8/26 at 12:00 PM
Yale Invitational
9/29 - 10/1
8/2 at 1:00 PM
Blue Valley Southwest
9/29 - 10/1
8/10 at 10:00 AM
Memorial Spring Woods Swing
9/29 - 9/30
8/25 at 3:00 PM
VIII New Horizons National Debate Tournament
9/29 - 10/1
8/30 at 1:00 PM
Marist Ivy Street Invitational
9/29 - 10/1
8/1 at 12:00 PM
Georgetown Day School
9/29 - 10/1
6/21 at 12:00 PM
Brawl at the Mall
9/29 - 9/30
8/16 at 12:00 PM
Newman Smith Spontaneity 44
9/29 - 9/30
8/26 at 2:00 PM
Conway Classy Classic
9/29 - 9/30
8/23 at 10:00 AM
LC Anderson Trojan Classic
9/29 - 9/30
8/31 at 12:00 AM
Online Parliamentary Debate League 1
9/30 - 10/1
8/31 at 10:00 AM
Maroon Maelstrom
9/30
8/28 at 3:00 AM
JCHS Practice
9/30
9/15 at 1:00 PM
Brookfield East
9/30
9/17 at 11:30 AM
Jack Howe Memorial Tournament
9/30 - 10/2
6/26 at 5:00 PM
UIL Springboard 4
10/3
5/22 at 7:00 AM
Quarry Lane Open Scrimmage 2
10/4 - 10/5
8/30 at 6:00 PM
Gregory Portland Tuloso Midway Most Magical Swing on Earth
10/6 - 10/7
9/1 at 12:00 AM
Coppell Classic
10/6 - 10/7
8/23 at 8:00 AM
Bentonville Tigers Eye
10/6 - 10/7
9/5 at 8:00 AM
Georgetown Fall
10/6 - 10/8
8/17 at 12:00 PM
The Delores Taylor Arthur School for Young Men Invitational Tou
10/6 - 10/7
8/16 at 12:00 PM
Tennessee Valley Invitational Online
10/6 - 10/7
7/20 at 11:15 AM
Beehive Bonanza
10/6 - 10/7
8/29 at 10:30 AM
Holy Cross Navy and Old Gold Debate and Speech Exhibition
10/6 - 10/7
7/1 at 5:00 PM
McNeil TFA Tournament
10/6 - 10/7
8/14 at 5:00 PM
68th Annual Bellaire Forensic Tournament
10/6 - 10/7
8/8 at 5:00 PM
Reagan Dutch Invitational
10/6 - 10/7
9/1 at 8:00 AM
Nano Nagle Classic Round Robin
10/6 - 10/9
8/21 at 5:00 PM
Valley Fall Novice Scrimmage
10/7
10/1 at 12:00 PM
Falcon Firsdt
10/7
8/31 at 1:00 AM
Sherman Bearcats Fall Tournament
10/7
10/7 at 3:15 PM
WILD CAM
10/7
9/1 at 10:00 AM
New Horizons PF Tournament October
10/7
9/22 at 6:30 AM
Jim Sauer Invitational at La Crosse Central
10/7
9/10 at 11:30 AM
NYCFL Fall Debate Cancelled
10/7
9/6 at 9:00 AM
2023 Nova Titan Invitational
10/7 - 10/8
8/16 at 7:00 AM
Schaumburg Debate Tournament
10/7
9/22 at 7:00 AM
PISD MS Series 1 Williams
10/7
8/24 at 12:00 PM
Trevian Invitational
10/7 - 10/9
8/1 at 9:00 AM
GGSA Debate 1 LD PF Policy
10/7
9/12 at 5:00 PM
Cal Parli Invitational
10/7 - 10/8
8/6 at 8:00 AM
TCFL Fall Congress
10/7
9/1 at 5:00 PM
Fairview In House Tournament
10/7
9/3 at 8:00 AM
Q1 Club League Tournament October 8th
10/8
9/7 at 5:00 PM
The All Inclusive Invitational Series Fall Kickoff
10/8
9/8 at 9:00 AM
Talk Em Dead RVSDL 2
10/9 - 10/14
9/4 at 6:00 PM
UIL Springboard 5
10/10
5/22 at 7:00 AM
OHS Practice
10/11
9/11 at 1:00 PM
Lambert Big Questions Tournament
10/11
9/11 at 1:00 PM
Citron October Speech Tournament
10/11
7/1 at 2:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 3
10/11
9/6 at 6:00 PM
JCHS Gladiator Debates
10/13 - 10/14
9/7 at 12:00 PM
The Big GUMP Classic
10/13 - 10/14
8/15 at 8:00 AM
University of Mississippi HS Speech and Debate Tournament
10/13 - 10/14
8/31 at 8:00 AM
Heart of Texas Invitational
10/13 - 10/15
8/25 at 1:00 PM
New York City Invitational Debate and Speech Tournament
10/13 - 10/15
8/20 at 12:00 PM
Westlake Thunderdome 2023
10/13 - 10/14
8/8 at 5:00 PM
IW Invitational
10/13 - 10/14
9/3 at 12:00 AM
Canyon Springs Pioneer Classic
10/13 - 10/14
9/13 at 10:00 AM
Windy City Classic
10/13 - 10/14
9/14 at 8:00 AM
American Mock Trial Association Community College Clash October
10/14 - 10/15
9/4 at 10:00 AM
SACFLValdosta Scrimmage
10/14
9/14 at 1:00 PM
The Constellation
10/14 - 10/15
8/9 at 12:00 AM
New Horizons PF Tournament October II
10/14
9/29 at 6:30 AM
Melissa Cardinal Classic
10/14
6/24 at 8:00 AM
CUSDC Gunnison Valley Clash at Gunnison Valley High School
10/14
8/5 at 5:00 AM
MIFA Pappas Invitational
10/14
9/11 at 12:00 PM
Neenah Tournament
10/14
9/1 at 12:00 AM
Wichita Southeast Debate Invitational
10/14
8/17 at 5:00 PM
California State University Fullerton Fall MS HS Speech and Deb
10/14 - 10/15
3/12 at 11:00 AM
Titan Terror
10/14
9/4 at 6:00 PM
GP Novice Tournament
10/14
9/25 at 1:00 PM
Katy ISD Novice Night 2
10/17
9/20 at 1:00 PM
UIL Springboard 6
10/17
5/22 at 7:00 AM
Henry Clay SR JR Asynchronous Speak of the Devil Speech Tournam
10/17 - 10/21
9/15 at 11:00 AM
Marist Scrimmage Series 2
10/18
9/19 at 11:00 AM
Citron October Congress Tournament
10/18
7/1 at 12:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 4
10/18 - 10/20
9/13 at 6:00 PM
Langley Intramural
10/19 - 10/21
9/16 at 7:59 PM
Laker Debate Middle School Tournament
10/19
8/28 at 7:30 AM
BDL October 19 Scrimmage
10/19
7/2 at 5:00 PM
2nd Annual Rocktown Showdown
10/20 - 10/21
9/26 at 9:00 AM
Atascocita High School TFA NIETOC
10/20 - 10/21
8/7 at 4:00 AM
Middle School Policy 1020
10/20
9/25 at 4:00 PM
Chapin Husky TFA Tournament
10/20 - 10/21
9/22 at 2:00 AM
The Maverick
10/20 - 10/21
8/25 at 12:00 PM
Bear Creek Grizzlies Forensics Invitational
10/20 - 10/21
9/22 at 5:00 PM
Westminster
10/20 - 10/22
9/3 at 8:00 AM
The Iowa Caucus Debates
10/20 - 10/22
9/2 at 12:00 AM
Harvard Debate Council International Tournaments Fall
10/20 - 10/22
8/21 at 12:00 AM
Plano West Wolf Classic
10/20 - 10/21
9/13 at 9:00 AM
Tournavelt
10/20 - 10/21
9/11 at 8:00 PM
Stephen F Austin Top Dawg Middle School Invitational
10/21
8/29 at 8:00 AM
American Debate League HS Fall Classic
10/21
4/1 at 3:00 PM
New Horizons PF Tournament October III
10/21
10/6 at 6:30 AM
Online Policy League Number 1
10/21
9/21 at 9:00 AM
2023 Bob Jones Academy 37th Speech and Debate Invitational
10/21
8/31 at 12:00 PM
JW Patterson HS Invitational
10/21 - 10/23
8/30 at 1:00 PM
Fall Arctic Topic Tournament
10/21
7/27 at 5:00 PM
Tall City Invitational Legacy High School Rebel Debate
10/21
8/13 at 9:00 AM
All Saints Episcopal School
10/21
9/22 at 8:00 AM
2023 Eisenhower High School Debate Invitational
10/21
9/21 at 12:00 PM
PSJA Southwest TFA NIETOC
10/21
9/1 at 8:00 AM
HF Vikings Classic
10/21
9/27 at 1:00 AM
Viking Rumble
10/21
9/16 at 3:00 PM
NUDL T2
10/21 - 10/22
10/13 at 2:00 PM
Bargain Belt Invitational
10/21 - 10/22
9/12 at 12:00 PM
National Parliamentary Debate League NPDL Fall Invitational
10/21 - 10/22
9/1 at 11:59 PM
Scholars of Speech Fall Brawl Zero Fees
10/21 - 10/22
9/3 at 11:00 AM
TCFL Novice Debate
10/21
10/6 at 10:00 AM
Delta Novice
10/21
10/1 at 10:00 AM
UIL Springboard 7
10/24
5/22 at 7:00 AM
WILD Virtual 3
10/24
9/23 at 12:00 PM
Georgia Speech Series 2 Asynchronous
10/24 - 10/28
9/23 at 2:00 PM
Lambert Scrim
10/25
9/25 at 1:00 PM
University of Michigan HS Debate Tournament
10/25 - 10/29
7/25 at 6:00 PM
Citron October Debate Tournament
10/25
7/1 at 2:00 PM
Florida Blue Key Round Robin
10/26
9/18 at 9:00 AM
Melissas Kenneth Wooten Online TFATOC
10/27 - 10/28
6/24 at 5:00 PM
Florida Blue Key Speech and Debate Tournament
10/27 - 10/29
8/31 at 8:00 AM
Tim Averill Invitational ONLINE
10/27 - 10/28
9/24 at 9:00 AM
3rd Kansas City Missouri Invitational TOC and NIETOC Qualifier
10/27 - 10/28
12/20 at 5:00 PM
Teurlings Catholic Rebel Classic
10/27 - 10/28
9/18 at 8:00 AM
Spartan Ram Fall Classic
10/27 - 10/28
9/18 at 5:45 PM
The Meadows School Tournament
10/27 - 10/29
8/14 at 12:00 PM
Jim Fountain Classic
10/27 - 10/29
9/1 at 5:00 PM
Big Spring TFA
10/27 - 10/28
9/7 at 8:00 AM
ASOMEX Halloween Debate Tournament 2023
10/27 - 10/28
9/1 at 12:00 PM
Bull Creek Invitational
10/27 - 10/29
9/1 at 7:00 AM
UNT John S Gossett Memorial High School Tournament
10/27 - 10/28
9/19 at 5:00 PM
Little Rock Presents The Eras Tournament
10/27 - 10/28
9/22 at 9:00 AM
Bellingham Online
10/27 - 10/28
9/18 at 1:00 AM
Alief Taylor MS Tournament
10/28
9/14 at 2:20 PM
Ore City High School Halloween Special
10/28
5/23 at 3:15 PM
Bucks County Community College Invitational
10/28
9/1 at 9:00 AM
CC Carroll High School TFA NIETOC Tournament
10/28
9/21 at 8:00 AM
The Falcon Fright
10/28
9/1 at 12:00 PM
Boerne Champion TFA Tournament
10/28
8/28 at 8:00 AM
The Grady Franklin Trojan Invitational
10/28
9/29 at 5:00 PM
Spook at the Rock Caprock HS
10/28
9/26 at 12:00 PM
Pumpkinstakes
10/28
9/8 at 8:00 AM
EBDL Fall Faceoff
10/28
10/5 at 5:00 PM
Isidore Newman Middle School Tournament
10/28
10/2 at 9:00 AM
Quarry Lane Invitational
10/28 - 10/29
9/2 at 10:00 AM
TCFL Novice IE
10/28
9/4 at 5:00 PM
Oktoberfest
10/28
9/27 at 2:00 AM
Carthage Bulldog Bash UIL Academic Invitational Meet
10/30
9/5 at 8:00 PM
UIL Springboard 8
10/31
5/22 at 7:00 AM
ReSolved a Worldwide Debate and Public Speaking Touranament
11/1 - 4/27
11/1 at 1:00 PM
Forensics University Fall Classic
11/2 - 11/5
3/17 at 8:00 PM
Naaman Forest TFA NIETOC Tournament
11/2 - 11/4
9/25 at 5:00 PM
Online Aberdeen Novice Online 1
11/2
10/2 at 5:00 PM
BDL November 2
11/2 - 11/3
7/16 at 5:00 PM
Wildcat Classic Valdosta High School
11/3 - 11/4
10/5 at 1:00 PM
Apple Valley Minneapple Debate Tournament
11/3 - 11/5
8/14 at 3:00 PM
Oak Grove Warrior Invitational
11/3 - 11/4
10/1 at 12:00 AM
Alief Early College Knights of the Tournament
11/3 - 11/4
9/25 at 12:00 PM
Glacier Peak Grizzly Invitational NIETOC
11/3 - 11/4
10/9 at 10:00 AM
Red Rock Classic
11/3 - 11/4
8/25 at 5:00 PM
The Renaissance at DaVinci Academy
11/3 - 11/4
9/1 at 5:00 AM
Quacktastic Rock Springs Extravanganza
11/3 - 11/4
10/2 at 7:00 AM
2023 Grand Oaks NIETOC and TFA Tournament
11/3 - 11/4
9/15 at 4:00 AM
KCKCC Policy Debate TOC Qualifier
11/3 - 11/5
9/25 at 8:00 AM
Middle School Policy 1103
11/3
10/9 at 4:00 PM
Mills Comet Fall Invitational
11/3 - 11/4
8/18 at 12:00 AM
The Canyon County Classic Caldwell
11/3 - 11/4
9/8 at 11:00 AM
Bellaire TOC Public Forum
11/3 - 11/5
8/8 at 1:50 PM
Timberwolf Invitational
11/3 - 11/5
10/9 at 7:00 AM
The Auburn Triumph of Troy NIETOC Invitational
11/3 - 11/4
9/16 at 10:15 AM
Brown University Invitational
11/4 - 11/5
10/4 at 10:00 AM
Wyatt November
11/4
10/13 at 6:00 AM
William Tennent Invitational
11/4
9/20 at 5:00 PM
Online Policy League Number 2
11/4
10/5 at 9:00 AM
Beechwood Tiger Tournament
11/4
10/3 at 7:00 AM
LaRue County High School Ruth Blair Invitational
11/4
10/4 at 5:00 PM
Fox Chapel Developmental Speech Debate Tournament
11/4 - 11/5
10/16 at 12:00 PM
Pine Tree Walk the Plank Full Academic Invitational
11/4
9/3 at 10:20 PM
Coolidge Debate League at the Luddy Schools Tournament 2 Nov 4
11/4
9/13 at 2:00 PM
UHigh Pioneer Debate Tournament
11/4
8/8 at 12:00 PM
Bulldog Debate Rumble
11/4
9/16 at 11:45 AM
LSW Silver Talon
11/4
10/4 at 12:00 PM
Uptown Optimist Rustler Roundup
11/4
8/26 at 12:00 PM
Karen Keefer Novice Invitational
11/4
8/31 at 11:00 AM
TCFL Winter Congress
11/4
10/5 at 5:00 PM
Ephrata Fall Kickoff
11/4
10/15 at 2:00 PM
Middle School Policy 1105
11/5
10/19 at 12:00 AM
Capitol Debate Club League Tournament Nov 5
11/5
10/5 at 5:00 PM
YG Elem and MS Online Congress and Elem Speech Tournament
11/5
9/5 at 5:00 PM
Aberdeen NOVICE Online Asyn IE
11/6 - 11/10
10/7 at 5:00 PM
UIL Springboard 9
11/7
5/22 at 7:00 AM
Georgia Speech Series 3 Asynchronous
11/7 - 11/11
10/7 at 2:00 PM
Marist Scrimmage Series 3
11/8
10/19 at 11:00 AM
Citron November Speech Tournament
11/8
8/19 at 2:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 5
11/8
10/4 at 6:00 PM
Tournament of Thankfulness
11/9 - 11/11
10/5 at 6:00 PM
Mountain View Toro Country Classic
11/9 - 11/12
9/8 at 8:00 AM
Katy Taylor TFA TOC NIETOC Fall Classic
11/9 - 11/11
9/9 at 10:00 AM
Kelly Walsh NIETOC Tournament
11/9 - 11/11
10/31 at 6:00 PM
Peach State Classic
11/10 - 11/12
9/20 at 11:00 AM
Bowie Lampasas Swing
11/10 - 11/11
10/9 at 12:00 PM
Athens TFA and UIL Two step Friday TFA
11/10
10/10 at 9:00 AM
The Rendezvous at Ridgevue
11/10 - 11/11
9/1 at 11:00 AM
Washington Warrior Invite
11/10
8/11 at 8:00 AM
Damus Hollywood Invitational
11/10 - 11/12
9/1 at 5:00 PM
Bulldog Invitational
11/10 - 11/11
10/20 at 3:00 AM
Cottonwood Classic
11/10 - 11/11
9/15 at 12:00 PM
The Ed Long Invitational at The Hockaday School
11/10 - 11/11
10/2 at 6:00 AM
Groves Falcon Invitational
11/10 - 11/11
8/31 at 3:00 PM
Dolphin Derby RCC T2
11/10 - 11/11
10/12 at 12:00 PM
I AD MAIORA DEBATE TOURNAMENT
11/10 - 11/12
11/4 at 4:00 AM
Urban Debate Dragon Invitational
11/10 - 11/12
8/29 at 4:45 PM
Gig Harbor Invitational
11/10 - 11/11
9/26 at 12:00 AM
Badgerland Chung vitational
11/10 - 11/11
8/29 at 9:00 AM
Fabulous Fallrensics Spectacular 2023
11/10 - 11/11
10/2 at 9:25 AM
Viking Clash High School
11/10 - 11/11
9/29 at 12:05 PM
Congressional Test Tournament
11/11 - 11/25
10/25 at 12:00 PM
WILD Heelan
11/11
10/11 at 5:00 PM
Dallastown Wildcat Invitational
11/11
8/28 at 8:00 AM
Laird Lewis
11/11 - 11/12
9/1 at 12:00 PM
Nocember Topic Tournament
11/11
8/24 at 5:00 PM
CUSDC The Howl at North Sevier High
11/11
8/5 at 5:00 AM
Corbin HS Gabbing Gobbler
11/11
9/30 at 5:00 PM
Conant Cougar Debate Tournament
11/11
10/25 at 7:00 AM
Scarsdale Invitational NJV
11/11
10/14 at 1:00 PM
Athens TFA and UIL Two step Saturday UIL
11/11
10/11 at 9:00 AM
18th Annual Whitehouse Wildcat Thanksgiving Classic
11/11
9/11 at 1:00 AM
SF Roosevelt Sweetstakes
11/11
8/30 at 7:30 AM
Graves County JR and SR Eagle Invitational
11/11
10/11 at 8:00 AM
Fairview Fall Festival
11/11
10/17 at 8:00 AM
National Parliamentary Debate Invitational
11/11 - 11/12
8/11 at 5:00 PM
Dempsey Cronin Memorial Invitational
11/11 - 11/12
9/1 at 10:00 AM
GGSA Debate 2 LD PF Policy
11/11
10/17 at 5:00 PM
WSD Nexus Test Tournament Sandbox
11/13 - 11/14
11/13 at 11:00 AM
UIL Springboard 10
11/14
5/22 at 7:00 AM
WILD Virtual 4
11/14
10/16 at 12:00 PM
Watertown Novice After School Debate
11/14
10/14 at 12:00 PM
Citron November Debate Tournament
11/15
7/15 at 2:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 6
11/15 - 11/16
10/11 at 6:00 PM
Big Cat Swing at Cy Fair High School
11/16 - 11/18
9/26 at 2:45 PM
Skyhawk Smackdown Online
11/16 - 11/18
8/4 at 12:00 PM
BDL November 16
11/16
7/30 at 5:00 PM
Parkersburg HS Isenhart
11/17 - 11/18
9/1 at 8:00 AM
2023 31st Annual McGovern Tournament
11/17 - 11/18
10/2 at 8:00 AM
Prattville High Lion Classic
11/17 - 11/18
9/18 at 12:10 AM
Polar Bear Open
11/17 - 11/18
10/20 at 7:00 PM
Skyhawk Smackdown
11/17 - 11/18
8/3 at 12:00 PM
Bison Stampede
11/17 - 11/18
10/5 at 8:00 PM
John Lewis SVUDL Invitational
11/17 - 11/19
10/2 at 1:00 AM
Canyon Tascosa Swing TFA NIETOC
11/17 - 11/18
9/1 at 12:00 PM
Golden Desert NIETOC Qualifier
11/17 - 11/18
8/11 at 7:00 AM
Tahoma High School Golden Bear Classic
11/17 - 11/18
10/20 at 7:00 AM
Welcome to the Jungle
11/17 - 11/18
10/23 at 8:00 AM
Abbeville High Speech Tournament
11/17 - 11/18
10/21 at 8:00 AM
Roy Miller High School TFA NIETOC QUALIFIER
11/18
10/19 at 8:00 AM
Tri City Cup Fall
11/18 - 11/19
10/27 at 10:00 AM
Moon AreaOLSH Tournament
11/18 - 11/21
10/16 at 9:00 AM
Little Lex
11/18
10/9 at 2:00 PM
Glenbrooks Speech and Debate Tournament
11/18 - 11/20
8/24 at 8:00 AM
Villiger at St Josephs University
11/18 - 11/19
9/16 at 9:00 AM
Asheville High Cougar Classic
11/18
10/7 at 6:00 AM
PLD Raise Every Voice Fall Invitational Tournament
11/18
10/18 at 8:00 AM
American Debate League HS Fall Classic Part 2
11/18
4/29 at 3:00 PM
JrSr Calloway County Laker Invitational
11/18
10/17 at 6:00 AM
NUDL T3
11/18 - 11/19
11/10 at 1:00 PM
Castle Classic NIETOC BID at Greeley Central
11/18
9/11 at 7:00 AM
Robert D Clark at the University of Oregon
11/18 - 11/19
9/25 at 8:00 AM
TCFL Fall Open Debate
11/18
10/6 at 10:00 AM
The Clash at Wenatchee
11/18
10/29 at 2:00 PM
tejerastesttournament
11/20 - 11/22
10/4 at 1:00 PM
Citron November Congress Tournament
11/21
7/28 at 12:00 PM
WSD Nexus Sandbox
11/24
11/30 at 11:00 AM
SSIS 2023 Public Forum Debate Fall Invitational
11/25
10/18 at 12:00 PM
World Schools Debate Nexus Invitational
11/25
11/1 at 12:00 PM
ToC 1 Mini Tournament
11/25
10/26 at 6:00 PM
WOWI Thanksgiving Scrimmage
11/25 - 11/26
10/20 at 8:00 AM
UIL Springboard 11
11/28 - 11/29
5/22 at 7:00 AM
II ABC Beginners Internal Debate Tournament
11/28 - 11/30
10/14 at 5:00 AM
Citron Worlds II Tournament
11/29 - 11/30
8/12 at 2:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 7
11/29 - 12/1
10/25 at 6:00 PM
2023 Capitol Congressional Debate Meet
11/30
9/5 at 12:00 PM
Shark Showdown
11/30 - 12/2
10/24 at 5:00 PM
BDL November 30
11/30
8/13 at 5:00 PM
Spartan Classic at MSU
12/1 - 12/3
5/3 at 6:00 AM
The Princeton Classic
12/1 - 12/3
10/4 at 1:00 PM
Alta Silver and Black
12/1 - 12/3
8/30 at 12:00 PM
Intercontinental WSDC Challenge
12/1 - 12/4
10/17 at 1:00 AM
TOC Digital Speech and Debate Series 1
12/1 - 12/3
10/9 at 8:00 AM
District 56 Online Outing
12/1 - 12/3
11/26 at 11:00 PM
The Longhorn Classic
12/1 - 12/3
10/12 at 8:00 AM
2023 Singing River Classic
12/1 - 12/2
10/20 at 9:00 AM
Heart of The Rockies Legacy Bowl NIETOC QUALIFIER
12/1 - 12/2
11/6 at 1:00 PM
Kingwood Mustang Winter Classic
12/1 - 12/2
10/1 at 12:00 AM
Clear Lake Falcon Classic TFA IQT
12/1 - 12/2
10/1 at 7:00 AM
NY Fall Faceoff at Mamaroneck High School
12/1 - 12/3
10/18 at 12:00 PM
Johnston Dragon Invitational
12/1 - 12/2
10/31 at 7:00 AM
Prosper Rock Hill Walnut Grove Swing
12/1 - 12/2
10/13 at 12:00 PM
BSD Invitational
12/1 - 12/2
11/1 at 12:00 AM
La Costa Canyon Winter Classic
12/1 - 12/3
9/29 at 6:30 PM
WKU Hilltopper Classic
12/2
11/2 at 12:00 PM
Ryle Reindeer Games
12/2 - 12/3
10/8 at 5:00 PM
Boone Blizzard Blowout
12/2 - 12/3
10/8 at 5:00 PM
Ore City Sleigh Bells Special
12/2
5/23 at 3:15 PM
The Christmas Countdown
12/2
10/11 at 1:00 PM
Duquesne University Invitational
12/2 - 12/3
10/25 at 8:00 AM
St Nick Showdown at Arlington
12/2
11/14 at 3:00 PM
The Tradition
12/2 - 12/3
9/1 at 3:00 PM
Dexter Debate Delight
12/2
9/20 at 10:00 AM
Snyder High School TFA
12/2
10/19 at 12:00 PM
Lindale Fall UIL
12/2
9/27 at 8:00 AM
Millard West Fred Robertson Invitational
12/2
11/11 at 8:00 AM
American Debate League Virtual Classic
12/2
10/24 at 4:00 AM
UCLA Invitational
12/2 - 12/3
9/4 at 7:00 AM
CANCELLED BDL December 2 Grades 5 to 8
12/2
8/3 at 3:00 PM
The Clinton Taylor Novice Tournament at Mountain Brook Junior H
12/2
10/23 at 8:00 AM
Triad High School Knights Joust
12/2
11/1 at 6:00 PM
Harold C Keller Invitational
12/2
11/8 at 7:00 AM
LHS Wildcat Debate Tournament
12/2
11/2 at 12:00 PM
EBDL December Duel
12/2
11/9 at 4:00 PM
NJSDL December Online Speech Festival Async
12/3 - 12/10
9/18 at 8:00 AM
Katy ISD Novice Night 3
12/4
11/1 at 12:00 PM
UIL Springboard 12
12/5
5/22 at 7:00 AM
Citron December Speech Tournament
12/5
9/16 at 2:00 PM
Georgia Speech Series 4 Asynchronous
12/5 - 12/9
11/3 at 2:00 PM
NOVICE 2023 IN HOUSE
12/7
11/7 at 12:00 PM
Poorna Foundation Scholarship Series 1
12/8
8/4 at 12:00 PM
Wyatt December
12/8 - 12/9
11/17 at 5:00 AM
Ridge Debates
12/8 - 12/10
10/31 at 3:00 PM
Isidore Newman School Invitational
12/8 - 12/10
9/18 at 8:00 AM
Cypress Freeze TFA NIETOC Swing at Jersey Village
12/8 - 12/9
10/18 at 3:00 PM
The Paradigm at Dowling Catholic
12/8 - 12/10
9/23 at 5:00 PM
Kalispell Western Regional
12/8 - 12/9
10/30 at 9:25 AM
Patriot Powerhouse
12/8 - 12/9
9/12 at 12:00 PM
Layton Legends
12/8
10/2 at 7:30 AM
Rim 2 Rim
12/8 - 12/9
10/6 at 10:00 AM
Belgrade Invitational Tournament
12/8 - 12/9
10/30 at 9:25 AM
NEISD Fall Middle School Debate Tournament
12/8
10/31 at 7:00 AM
Auburn Riverside Invitational and NIETOC Qualifier
12/8 - 12/9
10/30 at 9:00 PM
Sabine Cardinal Christmas tournament
12/9
9/20 at 11:00 AM
Harvard Westlake Mid Season Novice Debates
12/9 - 12/10
10/30 at 9:00 AM
Clash of the Titans
12/9
11/7 at 12:00 PM
WILD CAM 2
12/9
11/3 at 10:00 AM
La Salle Forum Invitational
12/9
10/1 at 8:00 AM
JCHS Practice 2
12/9
12/5 at 12:00 PM
Last of the 23 Dec Topic Tournament
12/9
9/14 at 5:00 PM
CUSDC Carbon Combat at Carbon High School
12/9
8/24 at 5:00 AM
Veterans Memorial TFA NIETOC Qualifier
12/9
11/3 at 5:00 PM
South Oldham Dragon Invitational
12/9
10/10 at 9:00 AM
American Debate League HS Winter Classic
12/9
5/20 at 3:00 PM
Creekview Winter Extravaganza
12/9
10/31 at 9:00 AM
Canton Winter Invitational
12/9
10/30 at 9:00 AM
Chapel Hill Christmas Classic TFA IQT
12/9
11/8 at 4:00 PM
University of Lynchburg Snowball Forensics and Debate Tournamen
12/9
11/7 at 12:00 PM
NEISD Fall Middle School Speech Tournament
12/9
10/31 at 8:00 AM
Blue Thunder Invitational
12/9
11/9 at 12:00 AM
BDL December 9 Grades 5 to 8
12/9
8/10 at 3:00 PM
RMHS Grizzly Growl
12/9
10/16 at 9:00 AM
La Reina Invitational
12/9 - 12/10
10/7 at 8:00 AM
Riverhawk Invitational
12/9
11/13 at 4:00 PM
Wildwood Big Questions Scrimmage
12/9
12/4 at 12:00 PM
Damien Winter Middle School and Novice Invitational
12/9
10/21 at 9:00 AM
VDA In House Tournament
12/9
12/1 at 10:00 AM
Q2 Club League Speech Tournament
12/10
11/9 at 4:00 PM
Westwood BQ Throwdown
12/11 - 12/13
11/21 at 12:00 PM
Aurevoir Asynchronous Tournament for HS JH 2023
12/11 - 12/17
9/13 at 1:00 PM
UIL Springboard 13
12/12
5/22 at 7:00 AM
WILD Heelan Virtual 5
12/12
11/26 at 6:00 PM
TEST Tournament Judge Training
12/13
9/9 at 5:00 PM
Citron December Debate Tournament
12/13
8/12 at 2:00 PM
Blyton Invitational for Novices Speech
12/14 - 12/18
10/11 at 4:30 PM
BDL December 14
12/14
8/27 at 5:00 PM
Madison Central High School Mid State Invitational
12/15 - 12/16
11/9 at 8:00 AM
Dalmasse Sterner Invitational
12/15 - 12/17
10/2 at 12:00 PM
John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School
12/15 - 12/18
10/2 at 8:00 AM
Its Christmas Charlie Brown Spring Tomball Memorial Swing tourn
12/15 - 12/16
11/6 at 4:45 PM
KSHSAA 6A 4 Speaker Regional at WaRu
12/15 - 12/16
10/30 at 12:00 PM
Lander Virtual Novice Varsity
12/15 - 12/16
11/14 at 12:00 PM
Copper Classic
12/15 - 12/17
10/6 at 12:00 PM
Lincoln Railsplitter
12/15 - 12/16
11/15 at 11:00 AM
Holiday Classic
12/15 - 12/16
10/16 at 8:00 AM
Grandview Jr High Joshua HS TFA Swing
12/15 - 12/16
9/5 at 8:00 AM
Ugly Sweater Returns hosted by Ben Lomond
12/15
9/12 at 5:00 AM
Harvard Debate Council Intl Tournaments Dec 2023
12/15 - 12/17
11/7 at 12:00 AM
East West Debate Association Friendship Cup
12/15
8/22 at 5:00 PM
The Boulder Invitational
12/16 - 12/18
11/16 at 10:00 AM
Collegiate School Tournament
12/16 - 12/17
10/22 at 5:00 PM
Alief ISD Middle School District Tournament
12/16
9/23 at 8:00 AM
Online Policy League Number 3
12/16
11/16 at 8:00 AM
NYCFL Christmas Chlassich
12/16
11/17 at 1:00 PM
Winter Cup
12/16 - 12/17
8/15 at 1:00 PM
American Debate League ESMS Fall Classic
12/16
10/10 at 4:00 AM
Plano MS Series 2 Holiday Extravaganza
12/16
11/8 at 8:00 AM
Blyton Bulldog Novice Online Debate Tournament
12/16
11/26 at 2:00 PM
Richard King High School TFA NIETOC Tournament
12/16
9/30 at 8:00 AM
College Prep LD Invitational
12/16 - 12/17
10/14 at 5:00 PM
YG Elem and MS Speech Tournament Compete In Person or Online
12/16
9/10 at 11:00 AM
TCFL Winter Open IE
12/16
10/16 at 5:00 PM
NSDA Vancouver Winter
12/16
11/16 at 9:00 AM
Scholars of Speech Winter Rumble
12/17
10/29 at 11:00 AM
Bridgeland CySprings Holiday Spectacular
12/19 - 12/21
11/29 at 2:45 PM
UIL Springboard 14
12/19
5/22 at 7:00 AM
Edmonds Woodway Warrior ASYNC Tournament
12/19 - 1/2
10/29 at 8:00 AM
Citron December Congress Tournament
12/19
8/25 at 12:00 PM
Sparkle Season Spectacular
12/19 - 12/24
10/30 at 11:00 AM
Winter Chill
12/20 - 1/3
11/30 at 9:00 AM
2nd Annual Winter Championship
12/28 - 12/29
12/1 at 12:00 PM
Outreach Debate Winter Camp Tournament 2023
12/30 - 12/31
11/30 at 12:00 PM
Citron January Debate Tournament
1/3 - 1/4
9/2 at 2:00 PM
Winter Cat VHS Virtual Debates and Asynchronous Speech Meet
1/4 - 1/6
12/4 at 12:00 PM
The Newark Invitational 2024
1/4 - 1/7
11/27 at 9:00 AM
The 42nd Billy Tate Southern Bell Forum
1/5 - 1/7
10/25 at 9:00 AM
New Tech Coppell
1/5 - 1/6
11/6 at 7:00 AM
Gonzaga University Conway Winter Classic
1/5 - 1/7
9/4 at 5:00 PM
Arizona State HDSHC Invitational
1/5 - 1/7
10/2 at 6:00 AM
2024 Blacksnake NIETOC
1/5 - 1/6
10/30 at 8:30 AM
Puget Sound High School Tournament 2024
1/5 - 1/6
11/2 at 4:00 PM
Horizon High School Scorpion Super Slam
1/5 - 1/6
12/1 at 1:00 AM
University of Houston Cougar Classic
1/5 - 1/7
11/15 at 2:00 PM
Saints Classic
1/5 - 1/6
11/27 at 8:00 AM
The 49th Churchill Classic TOC and NIETOC Qualifier
1/5 - 1/7
11/1 at 8:00 AM
Wheeling Park High Winter Classic Speech and Debate Tournament
1/6
11/2 at 9:00 AM
CUSDC Spartan Agoge at Emery High School
1/6
9/1 at 5:00 AM
MBA Extemporaneous Round Robin
1/6 - 1/7
12/6 at 11:00 AM
The 77th Chaminade Invitational
1/6
12/1 at 9:00 AM
Winter Championship
1/6 - 1/7
11/1 at 10:00 AM
California Async Speech Scrimmage 1
1/9 - 1/16
12/10 at 12:00 AM
NSDA Springboard Scrimmage 13
1/9
11/1 at 7:00 AM
St Genesius Invitational
1/10 - 1/16
12/12 at 10:00 PM
Harvard Westlake Debates
1/11 - 1/15
11/14 at 2:00 PM
NSDA Springboard Scrimmage 14
1/11
11/1 at 7:00 AM
2024 Cypress Falls TFA Tournament
1/12 - 1/13
11/3 at 12:00 PM
Cavalier Invitational at Durham Academy
1/12 - 1/15
11/1 at 8:00 AM
The Patriot Games 2024
1/12 - 1/13
12/1 at 10:00 AM
Sunvite
1/12 - 1/14
10/3 at 9:00 AM
New Horizons PF Tournament January
1/12 - 1/13
12/28 at 5:30 AM
Samford University Bishop Guild Invitational
1/12 - 1/14
10/29 at 10:00 AM
Cougar Classic
1/12 - 1/13
11/30 at 2:00 PM
Scorpion Spectacular
1/12 - 1/14
11/7 at 6:30 AM
Cave Classic
1/12 - 1/13
11/30 at 8:00 AM
MOUNT VERNON Invitational NIETOC TOC BIDS available
1/12 - 1/14
10/18 at 12:30 AM
Middle School Policy 0112
1/12
12/18 at 3:00 PM
James Logan Martin Luther King Jr Invitational
1/12 - 1/14
9/1 at 12:00 AM
Pine Tree Jar of Dirt UIL Invitation A All Events
1/12 - 1/13
10/23 at 12:00 PM
RCC T4
1/12 - 1/13
12/4 at 8:00 AM
Bluejay Speech Tournament Clever MO
1/13
12/13 at 11:00 AM
Walter Cotter Classic
1/13
10/6 at 12:00 PM
Hear Us Roar Invitational for High Schools
1/13
12/9 at 8:00 AM
North Allegheny
1/13 - 1/14
12/6 at 6:00 AM
Lexington Winter Invitational
1/13 - 1/15
10/10 at 2:00 PM
Plano East TFA
1/13
11/1 at 6:00 AM
JL Mann Patriots Invitational
1/13
11/23 at 12:00 PM
2024 WB Ray TFA NIETOC Qualifier
1/13
12/2 at 7:00 AM
Lindale Winter UIL
1/13
12/4 at 8:00 AM
PANTHER WINTER INVITATIONAL
1/13
9/1 at 10:00 AM
Yer a Blizzard
1/13
12/9 at 5:00 PM
Jean Ward Invitational hosted by Lewis and Clark College
1/13 - 1/14
11/6 at 10:00 AM
The Toppenish Talkathon
1/13
12/10 at 9:00 AM
TCFL Spring Open Debate
1/13
12/1 at 7:00 AM
Q2 Club League Debate Tournament
1/14
12/14 at 4:00 PM
SU HS Test Tournament
1/14
11/27 at 12:00 PM
Big Spring CX round robin
1/15
11/24 at 3:00 PM
ABC PF Advanced Internal Round January 15
1/15
12/17 at 4:00 AM
The Adelante International World Schools Debate Tournament
1/18 - 1/20
5/1 at 1:00 PM
BDL January 18
1/18
10/1 at 5:00 PM
NSDA Springboard Scrimmage 15
1/18
11/1 at 7:00 AM
DominiClash
1/19 - 1/20
11/19 at 6:00 AM
14th Annual Alief Hastings Speech and Debate Tournament
1/19 - 1/20
12/1 at 12:00 AM
Viking Raider Extravaganza Puyallup Thomas Jefferson SpeechDB8
1/19 - 1/20
12/1 at 10:40 AM
Roberts Invitational
1/19 - 1/20
12/27 at 12:00 PM
Cabot Classic
1/19 - 1/27
11/1 at 9:00 AM
ABC PF Advanced Internal Round January 19
1/19
12/21 at 4:00 AM
The Wildcat Winter Whirlwind Plano Swing
1/19 - 1/20
11/8 at 7:00 AM
Southside Invitational at Shadle Park
1/19 - 1/20
12/21 at 9:00 AM
Totally 80s Tournament
1/19 - 1/20
10/17 at 10:00 AM
Davidson Academy Online Big Questions Invitational
1/19 - 1/20
10/30 at 8:00 AM
New Horizons PF Tournament January II
1/20
1/19 at 5:30 AM
Coolidge Qualifier with Outreach Debate
1/20 - 1/21
11/30 at 1:15 PM
TEST EHS In House Tournament
1/20
1/3 at 9:00 PM
Online Policy League Number 4
1/20
12/20 at 8:00 AM
Lake Travis Cavalier Classic TFA
1/20
10/1 at 5:15 PM
Warrior Invitational
1/20
11/1 at 4:00 PM
American Debate League HS Winter Classic Part 2
1/20
7/1 at 3:00 PM
NYCFL Bump Tournament Online Open to all schools
1/20
11/27 at 5:00 PM
Peninsula Invitational
1/20 - 1/22
10/1 at 11:00 AM
Springboard January Capstone
1/20
11/1 at 6:00 AM
RMHS Lobo Howl 2024
1/20
12/17 at 10:15 PM
Bulldog Math Science Only Bash
1/20
12/20 at 11:00 AM
February PF Advocacy Fundraiser
1/20
12/5 at 3:00 AM
The U Invitational NIETOC BID
1/22 - 1/27
12/20 at 8:00 AM
Pro Con Debate Challenge State Warm up
1/23
11/13 at 11:00 AM
UIL CX 6A25
1/23
1/7 at 5:00 PM
UIL 6A District 4 CX
1/23
12/23 at 11:00 AM
California Async Speech Scrimmage 2
1/23 - 1/29
12/10 at 12:00 AM
North Shore Debate Series 4
1/23
10/16 at 6:00 AM
NSDA Springboard Scrimmage 16
1/23
11/1 at 7:00 AM
ABC PF Advanced Internal Round January 24
1/24
12/26 at 4:00 AM
2024 Ivy Street Round Robin
1/25
11/28 at 8:00 AM
Elsik Blue Swing
1/25 - 1/27
12/10 at 3:10 PM
15 5A District CX Debate
1/25 - 1/27
1/15 at 8:00 AM
18 2A District CX Debate
1/25
1/15 at 8:00 AM
Quarry Lane Open Scrimmage 8
1/25
12/20 at 5:00 PM
ABC PF Advanced Internal Round January 25
1/25
1/19 at 10:00 AM
JV Crystal Coast Classic
1/26 - 1/27
12/5 at 12:00 PM
JR JV Crystal Coast Classic
1/26 - 1/27
12/5 at 12:00 PM
Sayre Async Speech And Debate Tournament
1/26 - 1/28
1/16 at 12:00 PM
Sand Lizard Super Hero Classic
1/26 - 1/27
1/12 at 1:25 PM
Flower Mound Scholarship TFA NIETOC Swing
1/26 - 1/27
12/1 at 8:00 AM
Bronco Bash
1/26 - 1/27
12/26 at 10:00 AM
Barkley Forum for High Schools
1/26 - 1/28
10/12 at 11:00 AM
Lansing Individual Events Invitational
1/26 - 1/27
10/3 at 7:00 AM
Big Horn Invite
1/26 - 1/27
12/8 at 5:00 AM
Columbia University Invitational 2024 ONLINE
1/26 - 1/28
11/13 at 8:00 AM
Eye of the Storm Invitational
1/26 - 1/27
11/27 at 4:00 AM
Scarlet Invitational
1/26 - 1/27
12/3 at 11:00 AM
Harvard Debate Council International Tournaments January
1/26 - 1/28
12/19 at 12:00 AM
ADL Harvard Virtual Tournament
1/26
1/17 at 7:00 AM
Seattle U HS Tournament
1/26 - 1/27
11/15 at 12:00 PM
Murray Middle and High School Mark Etherton Invitational
1/27
11/30 at 2:00 PM
International World Schools Debate
1/27 - 1/28
11/29 at 12:00 PM
Wyatt January
1/27
1/5 at 5:00 AM
Ore City Carthage UIL Tune Up
1/27
7/17 at 3:15 PM
Atherton Raven Invitational
1/27
12/1 at 7:00 AM
ADL Virtual Tournament Part 2
1/27
12/19 at 3:00 AM
Phssl District 6 and 7 Qualifying Tournament
1/27
12/18 at 7:00 AM
Ridge Invitational
1/27
12/11 at 3:00 PM
McAllen High School TFA NIETOC Qualifier
1/27
12/21 at 4:00 PM
Bardstown Tiger Invitational Cancelled
1/27
12/18 at 7:00 AM
LBJ Jaguar TFA Qualifier
1/27
11/1 at 11:00 AM
Papillion La Vista High School Tournament of Kings
1/27
12/23 at 8:00 AM
New Horizons PF Tournament January III
1/27
1/26 at 5:30 AM
The 19th Annual Trinity Classic
1/27
9/18 at 5:00 PM
Stagg Debate Tournament
1/27
11/30 at 12:00 PM
NUDL T4
1/27 - 2/26
1/19 at 1:00 PM
Coolidge Cup Qualifier Dallas
1/27
12/18 at 12:00 PM
Berkeley International Parliamentary Debate Invitational
1/27 - 1/28
12/4 at 7:00 AM
TCFL Spring Congress
1/27
12/1 at 7:00 AM
The Cascade Challenge
1/27
1/18 at 1:00 PM
Katy ISD Novice Night 4
1/31
12/6 at 11:00 AM
Citron January Congress Tournament
1/31
10/7 at 12:00 PM
Langham Creek Lobo Invitational TFA NIETOC ONLINE
2/1 - 2/3
11/8 at 8:00 AM
Omaha Westside Warrior Invitational
2/1 - 2/3
12/18 at 3:00 PM
BDL February 1
2/1
10/15 at 5:00 PM
Charger Challenge 2024
2/1 - 2/3
10/25 at 9:00 AM
MASQ Virtual Regional 2 Asynchronous Speech
2/2 - 2/4
1/2 at 11:00 AM
Mesa High Jackrabbit Jamboree
2/2 - 2/4
9/18 at 7:00 AM
Jasper Howl
2/2 - 2/4
12/8 at 8:00 AM
The Betty Gunn Tournament at Mountain Brook High School
2/2 - 2/3
1/15 at 10:00 AM
8th Annual Marshall Spalter Cup Har Ber High
2/2 - 2/3
11/16 at 8:00 AM
Leatherstocking Forensics League Asynch Speech Virtual Debate
2/2 - 2/4
1/4 at 4:00 PM
UIL 6A District 10 CX
2/2
1/2 at 11:00 AM
U Bus 2 Us
2/2 - 2/3
12/4 at 11:00 PM
The Dr Barbara Lowe Charger Challenge
2/2 - 2/3
1/8 at 8:00 AM
Ben Franklin Speech and Debate Tournament
2/2 - 2/3
11/28 at 3:00 PM
Pennsbury Falcon Invitational
2/2 - 2/4
11/12 at 9:00 AM
Cavalier Invite
2/2 - 2/3
12/9 at 2:30 PM
DSM Hoover Husky Howler
2/2 - 2/3
1/1 at 8:00 AM
Federal Way Invitational
2/2 - 2/3
12/14 at 11:00 AM
7th Annual Redmond Mustang Classic
2/2 - 2/3
12/30 at 5:00 PM
Valley Novice Scrimmage 2
2/3
1/3 at 11:00 AM
2024 GOLDEN DESERT DEBATE TOURNAMENT AT UNLV
2/3 - 2/5
8/2 at 12:00 PM
Cuthbertson Classic
2/3
12/23 at 5:00 AM
Canyon HS UIL Debate Tournament
2/3
1/3 at 5:00 PM
Eagle Invitational
2/3
11/20 at 8:00 AM
American Debate League February Classic ESMS
2/3
7/15 at 3:00 PM
JCHS Practice 3
2/3
1/30 at 12:00 PM
10th Annual Kerr HS TFA NIETOC IE and Congress Tournament
2/3
1/9 at 4:00 PM
CUSDC Templar Trials at Manti High
2/3
9/1 at 4:00 AM
American Debate League February Classic HS
2/3
7/15 at 3:00 PM
We are debating Plastics
2/3
10/19 at 5:00 PM
Hampton Talbot Tournament
2/3 - 2/4
11/30 at 8:00 AM
North Shore Debate Series 5
2/3
11/20 at 6:00 AM
Walk the Plank
2/3
12/22 at 12:50 PM
17th Annual Whitehouse Wildcat Winter Games
2/3
8/11 at 1:00 PM
Big Spring Feb Full UIL
2/3
12/20 at 1:00 PM
SUP Mini Tournament
2/3
1/26 at 10:00 AM
The Evergreen Invitational
2/3 - 2/4
11/29 at 12:00 AM
EBDL February Feud
2/3 - 2/4
1/11 at 4:00 PM
TCFL Spring IE
2/3
12/11 at 4:00 PM
testing 123
2/5 - 2/7
1/4 at 12:00 PM
ABC PF Advanced Internal Round February 6
2/6
1/31 at 10:00 AM
Citron February Debate Tournament
2/6
10/7 at 2:00 PM
NSDA Springboard Scrimmage 17
2/6
11/1 at 7:00 AM
ABC PF Advanced Internal Round February 7
2/7
2/2 at 10:00 AM
Seven Lakes Cy Park TFA IQT Swing
2/8 - 2/10
12/11 at 8:00 AM
52nd Marshall Univ John Marshall
2/8 - 2/10
11/30 at 8:00 AM
New Horizons PF Tournament February
2/8 - 2/10
1/12 at 5:30 AM
Quarry Lane Open Scrimmage 9
2/8
1/3 at 5:00 PM
Weeknight Online Rounds of Debate 3
2/8
1/9 at 11:00 AM
NSDA Springboard Scrimmage 18
2/8
11/1 at 7:00 AM
Roosevelt TFA Teddy Tussle
2/9 - 2/10
1/5 at 7:00 AM
Rushmore Challenge
2/9 - 2/10
12/4 at 7:00 AM
Three Rivers TOC NIETOC at Upper St Clair
2/9 - 2/11
10/31 at 1:00 PM
49th University of Pennsylvania Tournament
2/9 - 2/11
11/18 at 9:00 AM
Hallsville Tournament of Hearts Set B
2/9 - 2/10
12/4 at 2:00 PM
Jesuit Dallas Debate Invitational
2/9 - 2/10
12/6 at 11:55 PM
Buff Pre Region Battles 2023
2/9 - 2/10
10/6 at 6:00 AM
Maine East Regatta
2/9 - 2/11
11/20 at 8:00 AM
ABC PF Advanced Internal Rounds February 9
2/9
2/5 at 10:00 AM
Cecilia Sweetheart Classic
2/10
1/22 at 11:00 AM
Prosper ISD UIL Set B Academic and SpeechDebate Tournament
2/10
8/21 at 7:00 AM
Bronx Reducks NYCFL Debate
2/10
1/2 at 1:00 PM
Plano ISD Middle School Tournament 3
2/10
1/25 at 11:00 AM
Wyatt February
2/10
1/27 at 12:00 PM
2024 Lincoln Southeast Winter Joust
2/10
1/10 at 11:00 AM
Blue Ridge Classic
2/10
12/30 at 5:00 AM
Bethlehem Leatherstocking Forensics League
2/10 - 2/11
1/11 at 4:00 PM
Canton Team Rike Memorial UIL Spring Invitational
2/10
1/5 at 9:00 AM
Fairview Fling
2/10
1/12 at 7:00 AM
CDA Tournament 4
2/10
1/10 at 11:00 AM
The McMillen High School Last Word
2/10
11/27 at 8:00 AM
38th Annual Stanford Invitational
2/10 - 2/12
11/6 at 12:00 PM
2024 Washington Districts 7 and 8 State Qualifiers
2/10
1/29 at 1:00 PM
17th Annual Claremont Wolfpack Invitational
2/10 - 2/12
12/13 at 3:00 PM
District 56 Regional State Qualifying Tournament
2/10
1/29 at 3:00 PM
ABC PF Advanced Internal Round February 10
2/10
2/6 at 10:00 AM
CX scrimmage at Pen Acad
2/11
1/24 at 11:00 PM
Harvard Round Robin
2/12 - 2/16
1/12 at 12:00 AM
California Async Speech Scrimmage 3
2/12 - 2/17
12/10 at 12:00 AM
ABC PF Advanced Internal Round February 12
2/12
2/8 at 10:00 AM
ABC PF Advanced Internal Round February 13
2/13
2/9 at 10:00 AM
Cupid Shot me in my After School Congress
2/13
1/14 at 8:00 AM
Clark Extemp Championship
2/14 - 2/22
1/14 at 11:00 AM
Big Questions 1 Virtual Invitational by SPDL
2/14 - 2/15
1/15 at 9:00 AM
Citron February Speech Tournament
2/14
11/25 at 1:00 PM
Harvard National Speech and Debate Tournament
2/15 - 2/19
12/1 at 12:00 AM
UHSAA Region 15 and 17
2/15
9/1 at 4:00 AM
California Round Robin
2/15 - 2/16
1/9 at 12:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 10
2/15
1/10 at 5:00 PM
Brooklyn Debate League 215
2/15 - 2/20
10/29 at 5:00 PM
Harvard Debate Council International PF Round Robin
2/16 - 2/17
2/1 at 9:00 AM
Mustang Madness
2/16 - 2/17
11/2 at 12:00 PM
Bingham PF Policy Invitational
2/16 - 2/18
10/26 at 11:00 AM
ABC PF Advanced Internal Round February 16
2/16
2/12 at 10:00 AM
Rose City Tournament
2/16 - 2/17
12/1 at 8:00 AM
Comeaux Classic
2/16 - 2/17
11/2 at 7:00 AM
Presidents Week Take a Break Asynch Tournament
2/16 - 2/25
1/19 at 4:00 PM
NUDL UDNC Qualifier
2/17 - 2/18
1/29 at 8:00 AM
Cal Invitational UC Berkeley
2/17 - 2/20
2/15 at 11:00 PM
Spartan Green and Gold
2/17 - 2/19
11/21 at 5:00 AM
William Fremd Viking Tournament
2/17
12/12 at 11:00 AM
Red Raider Open 2024
2/17
1/1 at 7:00 AM
UDNC Qualifier
2/17
2/9 at 1:00 PM
UDNC Qualifier 2024
2/17
2/9 at 1:00 PM
La Reina Cal Lutheran Winter Invitational
2/17 - 2/18
12/1 at 7:00 AM
UHSAA Region 16
2/17
9/3 at 4:00 AM
Q3 Club League Speech Tournament
2/18
1/18 at 4:00 PM
NSDA Springboard Scrimmage 19
2/20
11/1 at 7:00 AM
BTHS Scrimmage
2/21 - 2/22
1/21 at 11:00 PM
Weeknight Online Rounds of Debate 4
2/21
1/22 at 11:00 AM
Citron Worlds IV Tournament
2/21
11/4 at 2:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 11
2/22
1/17 at 5:00 PM
NSDA Springboard Scrimmage 20
2/22
11/1 at 7:00 AM
Idaho District V Speech Debate Tournament
2/23 - 2/24
2/4 at 7:30 AM
USC Trojan Invitational
2/23 - 2/26
12/4 at 11:00 PM
Olle Owl Middle School Invitational
2/23 - 2/24
1/8 at 8:00 AM
The Milo Cup at Millard North
2/23 - 2/24
12/13 at 8:00 AM
Iowa City Cross River Classic
2/23 - 2/25
11/30 at 8:00 AM
University of Georgia HS Bulldog Debates
2/23 - 2/25
12/8 at 12:00 PM
TOC Digital Speech and Debate Series 2
2/23 - 2/26
12/4 at 5:00 PM
Caddo Magnet Mustang Classic
2/23 - 2/24
1/23 at 7:00 AM
Winter PF
2/24
11/30 at 4:00 PM
Steven Davis Invitational
2/24
1/2 at 12:00 PM
Region 5 Region
2/24
1/23 at 5:00 PM
Granite City State Prep Invitational
2/24
1/25 at 12:00 AM
The All Inclusive Spring Invitational
2/24 - 2/25
12/27 at 1:00 PM
UHSAA Region 12
2/24
10/20 at 5:00 AM
TCFL Debate State Qualifier
2/24
2/5 at 8:00 AM
ADL District 25 Winter Classic
2/27
1/11 at 12:00 PM
Iowa Forensic League State Tournament
2/29 - 3/2
2/8 at 8:00 AM
Brooklyn Debate League February 29
2/29 - 3/5
11/12 at 4:00 PM
Catastrophic Congress Classic 2024
3/1 - 3/4
2/19 at 11:00 AM
2024 Miller Grove 7th Annual Academic Invitational Meet
3/1
10/5 at 6:00 AM
Lakeland
3/1 - 3/3
11/1 at 5:00 PM
Luck of the Irish Invitational
3/1 - 3/9
1/1 at 8:00 AM
Wright Panther Invitational
3/1 - 3/2
2/1 at 10:00 AM
Illinois Debate Coaches Association Varsity State Tournament
3/1 - 3/3
12/1 at 8:00 AM
Fayetteville March Madness
3/1 - 3/2
2/2 at 8:00 AM
The 29th Mardi Gras Speech Carnivale
3/2
2/6 at 8:00 AM
IV IBERIA DEBATE TOURNAMENT
3/2 - 3/3
2/23 at 1:00 PM
TriState Winter Classic
3/2
2/1 at 11:40 AM
Tarheel Forensic League State Championship
3/2 - 3/3
2/2 at 11:00 AM
The Potomac School IS Invitational Plastics
3/2
12/7 at 4:00 PM
Citron Online Last Chance Congress ONLY OPEN TO CITRON MEMBERS
3/2 - 3/3
2/3 at 12:00 PM
Philhistorian Middle School and High School Invitational
3/2 - 3/3
1/15 at 9:00 AM
MABANK MAD DASH
3/2
12/1 at 10:00 AM
Queen City Atlanta Invitational B Meet
3/2
1/22 at 5:00 AM
Marlborough Novice and Middle School Invitational
3/2
1/3 at 9:00 AM
TCFL Congress State Qualifier
3/2
2/5 at 8:00 AM
IASAS Cultural Convention
3/4 - 3/9
2/3 at 9:00 AM
California Async Speech Scrimmage 4
3/4 - 3/9
2/12 at 12:00 AM
Weeknight Online Rounds of Debate 5
3/5
2/4 at 11:00 AM
NSDA Springboard Scrimmage 21
3/5
11/1 at 7:00 AM
Forensics University Spring Classic
3/7 - 3/9
11/1 at 8:00 PM
Devil Dogs March Mayhem
3/7 - 3/9
1/4 at 5:00 PM
NSDA Springboard Scrimmage 22
3/7
11/1 at 7:00 AM
Quarry Lane Open Scrimmage 12
3/7
1/31 at 5:00 PM
IDC JVNovice State Tournament
3/8 - 3/9
1/31 at 8:00 AM
SEATTLE U Grade 3 12 Tournaments
3/8 - 3/10
3/8 at 12:00 PM
Bentonville West Wild West Invitational
3/8 - 3/9
1/23 at 8:00 AM
Illinois Debate Coaches Association JVNovice State Championship
3/8 - 3/10
12/1 at 8:00 AM
Lions and Tigers Invitational
3/8 - 3/9
2/9 at 11:00 AM
Neenah Congress Tournament
3/8
1/15 at 11:00 AM
TOC Digital Speech and Debate Series 3
3/8 - 3/11
12/4 at 12:00 PM
NPDL Nationals and Novice Nationals
3/8 - 3/10
2/6 at 8:00 PM
NSDA CANADA NATIONAL QUALIFIER PUBLIC FORUM
3/9
2/15 at 9:00 AM
ADL Queens Borough Championship
3/9
1/2 at 3:00 AM
Western JV Novice Championship
3/9 - 3/10
11/30 at 3:00 PM
Massey Gail Presents The Chicago Debates UDNC Qualifier
3/9
2/19 at 10:00 AM
Hyde Invitational
3/9 - 3/10
12/6 at 10:00 AM
EBDL March Mayhem
3/9
2/15 at 4:00 PM
Winter Wrap Up
3/9
2/9 at 9:00 AM
IDC Varsity State Tournament
3/10 - 3/16
1/10 at 3:00 PM
III ABC Beginners Internal Debate Tournament
3/13 - 3/19
3/1 at 9:00 AM
Quarry Lane Open Scrimmage 13
3/14
2/7 at 5:00 PM
BDL March 14 Online Scrimmage
3/14
11/26 at 4:00 PM
UDL DEE Torneo 1 14 de Marzo
3/14
2/27 at 5:00 AM
Colonial Classic
3/15 - 3/16
1/23 at 12:00 PM
Spring Cup
3/15 - 3/16
12/1 at 8:00 AM
Middle School Policy 0315
3/15
2/19 at 3:00 PM
NSDA CANADA NATIONAL QUALIFIER EXTEMP SPEECH
3/16
2/16 at 9:00 AM
Test Allen H Harvey Invitational
3/16 - 3/17
2/16 at 9:00 AM
ADL Brooklyn Borough Championship
3/16
1/2 at 3:00 AM
Needham March Merryness
3/16
2/25 at 8:00 AM
Coolidge Cup Online Qualifier
3/16
11/18 at 10:00 AM
Ryan Mills SVUDL Invitational
3/16 - 3/17
1/29 at 7:00 AM
Middle School Policy 0317
3/17
2/28 at 11:00 PM
2024 Q3 Club League Debate Tournament
3/17
2/15 at 4:00 PM
Weeknight Online Rounds of Debate 6
3/19
2/18 at 11:00 AM
NSDA Springboard Scrimmage 23
3/19
11/1 at 7:00 AM
GFCA Supplemental Asynchronous Forensic Activities State
3/19 - 3/24
2/11 at 8:00 AM
Jenks Online
3/20 - 3/24
2/20 at 11:00 AM
Big Questions 2 Virtual Invitational by SPDL
3/20
2/19 at 9:00 AM
Extemp Madness Extravaganza Lady Hodgkiss Benefit
3/21 - 3/23
2/5 at 12:00 PM
UDL DEE Torneo 2 21 de Marzo
3/21
2/27 at 8:00 AM
NSDA Springboard Scrimmage 24
3/21
11/1 at 7:00 AM
1st and 2nd Year National Championships at Woodward Academy
3/22 - 3/24
1/20 at 12:00 PM
2024 Harvard College World Schools Invitational
3/22 - 3/24
12/25 at 8:00 AM
The Shamrock at Holy Trinity CHS
3/22 - 3/23
1/12 at 2:00 PM
Vietnam NSDA PF Qualifier
3/23
2/5 at 12:00 PM
Dockweiler Invitational
3/22 - 3/27
2/27 at 9:00 AM
Seton La Salle FroshSoph Tournament
3/23 - 3/24
3/3 at 8:00 AM
ADL Bronx Manhattan Borough Championship
3/23
1/2 at 3:00 AM
2024 Plano ISD CITY CHAMPS
3/23
3/13 at 11:00 AM
Big Spring MARCH UIL
3/23
2/3 at 10:00 PM
The Last Hoorah UIL Invitational at Carthage HS
3/23
1/27 at 7:00 PM
Middle School March Madness
3/23
2/7 at 11:00 AM
5th Annual Strake Jesuit Intramural RR
3/25 - 4/12
2/25 at 11:00 AM
Katy ISD Novice Night 5
3/25
1/29 at 11:00 AM
Quarry Lane Open Scrimmage 14
3/28
2/21 at 5:00 PM
BDL March 28 Online Scrimmage
3/28
12/10 at 4:00 PM
Immaculate Heart High School Invitational
3/29 - 3/31
2/29 at 9:00 AM
UIL All Star Classic Invitational at Aubrey High School
3/29 - 3/30
2/29 at 11:00 AM
2024 IPDA HSJH National Championship
3/29 - 3/30
1/1 at 8:00 AM
Taiwan NSDA National Qualifier
3/30
1/24 at 10:00 AM
International Invitational 2024 Public Forum
3/30
1/4 at 4:00 PM
3rd Annual Spring Break Special
3/30 - 3/31
2/28 at 12:00 PM
East High School Big Question Tournament
3/30
2/20 at 11:00 AM
Scholars of Speech Spring Slam
3/30
1/2 at 10:00 AM
Kennedy Middle School Speech Tournament
3/30
1/31 at 8:00 AM
Saints Showdown
3/31
3/14 at 10:00 AM
CT Democracy Center HS Debate
4/2 - 4/16
1/12 at 6:00 AM
Penn Online World Schools 2024
4/5 - 4/7
1/17 at 10:00 AM
Georgetown Spring 2024
4/5 - 4/7
2/15 at 11:00 AM
King Round Robin
4/5 - 4/6
1/7 at 6:00 PM
Long Island Classic
4/6
1/11 at 5:00 PM
National Parliamentary Debate League NPDL TOC
4/6 - 4/7
2/1 at 8:00 AM
Harrison Round Robin
4/6 - 4/7
1/22 at 8:00 AM
April PF Advocacy Fundraiser
4/6
2/20 at 3:00 AM
2024 Doug Campbell Aloha Classic
4/6 - 4/7
3/2 at 8:00 AM
Bay Area Middle School Championship
4/6 - 4/7
2/1 at 12:15 PM
Rollin G Osterweis Tournament at Yale
4/7
3/4 at 7:00 AM
Citron Congress Invitational Tournament
4/7
3/1 at 12:00 PM
Free Online Congress Scrimmage for Everyone 1
4/9
3/13 at 1:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage 15
4/11
3/6 at 5:00 PM
Alabama State
4/12 - 4/13
2/12 at 8:00 AM
1st Annual DAO Speech Debate Tournament NEITOC Bid
4/12 - 4/13
2/1 at 12:00 PM
ACTAA Arkansas State Championship
4/12 - 4/13
3/6 at 10:00 AM
Germantown Friends Invitational
4/13 - 4/14
1/1 at 1:00 PM
American Debate League Tri State Championship HS
4/13
1/25 at 12:40 PM
National Debate Coaches Association National Championships
4/13 - 4/15
2/1 at 11:00 AM
Coolidge Debate League at the Luddy Schools Tournament 4
4/13
2/21 at 1:00 PM
2024 NEISD Spring SPEECH Festival
4/13
3/15 at 8:00 AM
Quarry Lane Open Scrimmage HS TOC
4/13
3/26 at 6:00 PM
2024 Granite Junior High Speech and Debate
4/16
3/12 at 6:00 PM
2024 Granite Elementary Speech and Debate
4/16
3/12 at 6:00 PM
Lehi Practice
4/19
12/15 at 5:00 AM
University of Wyoming Round Robin
4/19 - 4/20
2/26 at 4:00 PM
Pioneer Pillage
4/19
3/5 at 11:00 AM
Bring On Big Questions by DSM Hoover
4/19
2/10 at 9:45 PM
Tournament of Champions
4/20 - 4/22
1/8 at 3:00 PM
Oddball Outing
4/22 - 4/26
4/11 at 10:00 AM
Canyon Crest Academy Big Questions
4/22 - 4/27
3/4 at 4:00 AM
CT Democracy Center MS Debate
4/24 - 5/8
1/12 at 8:00 AM
Dwight Englewood Round Robin
4/24 - 4/25
3/3 at 7:00 PM
2024 Bluebonnet World Schools Debate International Tournament
4/25 - 4/27
10/2 at 12:00 PM
NSDA Last Chance Qualifier
4/25 - 4/27
1/8 at 6:00 AM
Junior National Championships
4/26 - 4/28
1/15 at 11:00 AM
Spartan Invitational
4/27
3/1 at 12:05 AM
Marlborough Middle School Invitational 2
4/27
3/6 at 12:00 PM
California Async Speech Scrimmage 5
4/29 - 5/3
3/13 at 12:00 AM
Tooele only World Schools
5/1 - 5/11
3/7 at 12:00 PM
Quarry Lane Open Scrimmage MS TOC HS Nov DSDS
5/2
3/27 at 6:00 PM
Digital Speech and Debate e Championship
5/3 - 5/5
1/14 at 12:00 PM
Middle School TOC hosted by UK
5/3 - 5/5
1/1 at 12:00 PM
UDL MS Nationals
5/4 - 5/5
2/20 at 12:00 PM
Big Blue Invitational
5/4 - 5/5
2/3 at 8:00 AM
West Valley Middle School Debate Tournament
5/4
9/8 at 9:07 AM
National Individual Events Tournament of Champions NIETOC
5/10 - 5/12
2/25 at 5:00 PM
Bentonville Cubs Eye Bentonville Public Schools Only
5/11
3/25 at 8:00 AM
EBDL Spring Spar
5/11
4/18 at 5:00 PM
WA State WORLDS Tournament
5/17 - 5/18
1/17 at 9:00 AM
2024 AMERICAN LEGION NATIONAL ORATORICAL CONTEST
5/17 - 5/19
4/2 at 5:00 PM
Seattle U May Grade 3 12 Tournament
5/17 - 5/19
5/17 at 1:00 PM
ADL ESMS NYS Championships 2024
5/18
3/14 at 1:00 PM
YG InPerson Congress and Spontaneous Speech Tournament
5/18
2/11 at 10:00 AM
Georgiana Hays Invitational
5/18
11/7 at 8:00 AM
2024 Aubrey Summer Congressional Debate Workshop
6/22
5/22 at 12:00 PM